Menu

Michał Broniszewki z siódmego pola w Dubaju

Michał Broniszewski

Załoga Michał Broniszewski, Bernd Schneider, Hubert Haupt, Yelmer Buurman i Abdulaziz Al Faisal wystartuje z siódmego pola do 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, który rozpocznie się w piątek o godzinie 14:00 czasu lokalnego (11:00 czasu środkowoeuropejskiego).

Kierowcy czarno-zielonego Mercedesa AMG GT3 z numerem 3 zespołu Black Falcon mają już za sobą sesję kwalifikacyjną i są gotowi do startu wyścigu.

Liczyliśmy na miejsce w czołowej dziesiątce w sesji kwalifikacyjnej, ale w pierwszych treningach nasz samochód był wyraźnie wolniejszy od konkurentów - powiedział Michał Broniszewski.

Przed sesją kwalifikacyjną organizator na prośbę producenta przeanalizował dane telemetryczne i czasy w poszczególnych sektorach. Na tej podstawie zezwolono nam na zastosowanie ogranicznika dopływu powietrza do silnika o rozmiarze identycznym jak w poprzednim modelu SLS, dzięki czemu samochód stał się odczuwalnie szybszy. Efekt był od razu widoczny, bo strata do najlepszych była już wyraźnie mniejsza. Dzięki temu wywalczyliśmy siódme pole startowe, które powinno pozwolić nam na skuteczną walkę o czołowe pozycje od samego początku wyścigu.

Liczymy na szybką, ale przede wszystkim równą i bezbłędną jazdę przez całe 24 godziny, bo tylko taka może zapewnić miejsce na podium. Ważna będzie strategia, a także łut szczęścia, bo można dużo stracić na przykład gdy w nieodpowiednim momencie zjedziemy na postój, a szczególnie na tankowanie. W bezpośredniej walce nadal jesteśmy wolniejsi od kilku rywali, ale 24h Dubai to specyficzny wyścig, gdzie niekoniecznie wygrywają najszybsi i podczas dobowego maratonu wszystko może się zdarzyć.

Liczymy na niezawodność samochodu, bo trzeba pamiętać, że jest to zupełnie nowa konstrukcja i będzie to pierwszy start tego modelu - dodaj Polak.

MB Racing Image © MB Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE