Menu

Nowi kierowcy i nowa seria ekipy GT3 Poland w 2016 roku

Lamborghini Huracan LP620-2

Siedmiu kierowców, z czego czterech nowych, dwa nowe Lamborghini i trzy Porsche 991 Cup to bilans początkowy na 2016 rok w teamie GT3 Poland.

Do Rafała Mikruta, Marcina i Stanisława Jedlińskich w zbliżającym się sezonie dołączą dobrze znani kierowcy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe – Andrzej Lewandowski, Stefan Biliński oraz Grzegorz Moczulski, a także jeżdżący do tej pory w BMW Mariusz Urbański. Zespół wystartuje w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo, Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe oraz wybranych wyścigach Endurance.

W sezonie 2016 w stajni GT3 Poland pojawią się dwa Lamborghini Huracany LP620-2, które rywalizować będą w międzynarodowej serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Huracan wyprodukowany specjalnie jako samochód dla sportów motorowych, wyposażony został w silnik o mocy 620 koni mechanicznych przy masie własnej 1270 kg, co pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrych wyników na torze. Samochód posiada sekwencyjną 6 biegową skrzynię biegów firmy XTRAC, elementy nadwozia zbudowane z lekkich tworzyw kompozytowych, 18 calowe obręcze kół firmy Speedline oraz zawieszenie marki Ohlins.

W tak przygotowanych samochodach zobaczymy dwa duety, które pojawią się podczas 6 rund. Pierwszy start zaplanowany został na 22-24 kwietnia na włoskim obiekcie Monza. Kolejne wyścigi to Silverstone, Paul Ricard, SPA Francorchamps, kultowy Nurburgring i Valencia.

W jednym z dwóch Lamborghini Huracan zasiądą Andrzej Lewandowski i Stefan Biliński. Drugi samochód należeć będzie do Rafała Mikruta oraz Grzegorza Moczulskiego.

Ekipa z pod znaku GT3 Poland nie rozstaje się z pucharem Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. W tym sezonie rozegranych zostanie 7 rund w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i na niemieckim torze Lausitz.

W dobrze znanych 991 GT3 Cup wystąpią w sprinterskich wyścigach Marcin i Stanisław Jedlińscy oraz nowy nabytek Mariusz Urbański, który w 2015 roku ścigał się w cyklu WSMP BMW M3 E46.

Oprócz pucharu Porsche zespół zaprezentuje się w cyklu Endurance w Porsche 911, a pierwszym z wyścigów będzie Hankook 12H Italy-Mugello, który wystartuje w dniach 18-19 marca.

GT3 Poland Image © GT3 Poland

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE