Menu

Robert Kubica: Będzie to na razie jednorazowy występ na torze

Robert Kubica

Robert Kubica, który w przyszłym tygodniu wystartuje w Italy – Mugello 12H przyznał, że będzie to jego jednorazowy występ.

Były kierowca Formuły 1 będzie partnerem Martina Prokopa w MP-Sports Team. Załoga pojedzie Mercedesem SLS GT3. Będzie to debiut czeskiej ekipy w Creventic 24 H Series. Wyścig na Mugello odbędzie się w dniach: 18-19 marca.

Dla Kubicy będzie to pierwszy wyścig od czasów GP Abu Zabi w 2010 roku:

Po konkurencyjnych trzech sezonach na nierównych nawierzchniach, czekam z niecierpliwością na powrót do wyścigów – powiedział Kubica. Kiedy zespół zadzwonił do mnie kilka tygodni temu postanowiłem pomóc im w pierwszym wypadzie. Martin jest moim przyjacielem z WRC i wiem, że jego zespół jest bardzo dobry. Dla mnie będzie to pierwsze doświadczenie w samochodzie GT3. Z niecierpliwością czekam na to wyzwanie. W tej chwili jest to wydarzenie na torze jednorazowe, aby pomóc Martinowi i zespołowi. Ale nawet jeśli to będzie pierwszy wypad dla nas jako zespołu, jestem pewien, że możemy osiągnąć dobry wynik. Istnieje wiele najlepszych zespołów i najlepszych kierowców GT. Będą oni trudni do pokonania, ale postaramy się jak najlepiej.

Wyścig w Mugello będzie debiutem dla Martina Prokopa na torze wyścigowym. W 2015 roku Czech jedynie testował.

Menedżer zespołu MP- Sports , Quirin Muller, jest zachwycony: Jestem pewien, że każdy z nas może się wiele nauczyć dzięki doświadczeniu Roberta.

Plany Kubicy na dalszą część sezonu nie są znane.

Image © P1 Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE