Menu

Kubica w wyścigu Itally Mugello 12H – wprowadzenie

Mugello 12H 2015

Dwunastogodzinny wyścig na słynnym torze Mugello we Włoszech będzie wielkim wydarzeniem dla polskich kibiców. Po prawie sześciu latach na tor wraca Robert Kubica.

Tor Mugello, a dokładnie Autodromo Internacionale di Mugello jest położony blisko Florencji. Długość toru liczy 5,234 km. Odbywają się na nim wyścigi motocyklowe serii MotoGP i niższych klas wyścigowych. Tor wykorzystywany jest również przez Scuderię Ferrari do testowania bolidów.

W najbliższy weekend odbędzie się tam wyścig Italy Mugello 12H z serialu 24H Series. Wyścig będzie podzielony na dwa etapy. W piątek zespoły będą uczestniczyć w treningu, kwalifikacjach, a o godzinie czternastej wystartują do wyścigu. Piątkowa część wyścigu będzie trwała cztery godziny. W sobotę o godzinie 9:00 wystartuje druga część, która będzie trwała 8 godzin.

We włoskiej rundzie wystartuje polsko-czeska załoga Robert Kubica/Martin Prokop. Zespół MP Sports Team pojedzie Mercedesem SLS GT3 z numerem 777. Dla Roberta Kubicy będzie to powrót na tor od czasu GP Abu Zabi w 2010 roku. Z kolei dla Martina Prokopa będzie to debiut w roli kierowcy wyścigowego. MP Sports Team zaplanował testy na 16 marca.

24H Series to seria wyścigów samochodowych stworzona przez Craventic i zatwierdzona została przez FIA. Startują w niej samochody GT3, GT4, samochody turystyczne oraz w specyfikacji 24H. W kalendarzu znajdują się jedynie wyścigi 24-godzinne i 12-godzinne. Ze statutem FIA seria startuje od 2015 roku.

Oprócz Roberta Kubicy zobaczymy jeszcze Marcina Jedlińskiego/Stanisława Jedlińskiego/Roberta Lukasa/Bartosza Opiołę w zespole GT3 Poland, Roberta Lukasa/Dominika Kotarbę – Majkutewicza/Marcina Jarosa/ Piotra Wójcika w zespole Foerch Racing by Robert Lukas. Maciej Dreszer z kolei będzie reprezentował czeski skład RTR Projects w klasie SP3.

Image © 24H Series

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE