Menu

Robert Kubica: Głównym celem będzie dobra zabawa

Robert Kubica

Robert Kubica już w najbliższy weekend wystartuje w 12 godzinnym wyścigu na torze Mugello wraz z Martinem Prokopem w zespole MP-Sports.

Były kierowca Formuły 1 zdradził, że pomysł startu w wyścigu wyszedł od Martina Prokopa i najważniejszym celem będzie dobra zabawa, jednak czeka go również dużo pracy.

Martin ma bardzo dobry zespół rajdowy, a ostatnio kupił Mercedesa SLS GT3. Chce zdobyć doświadczenie na torze, więc pomyślałem - czemu mu nie pomóc? - zdradził Robert Kubica.

Pauzuję od czasu Rajdu Monte Carlo, więc postanowiłem przyjąć propozycję. Głównym celem będzie dobra zabawa. Dla całego zespołu będzie to pierwsze doświadczenie na torze. Priorytetem będzie wyjaśnić Martinowi tor jazdy oraz punkty hamowania na torze. On pochodzi z rajdów, więc dla niego będzie wszystko nowe.

Myśleliśmy również, by zamontować drugi fotel, byśmy mogli pojechać kilka okrążeń razem, więc byłoby łatwiej to wszystko wyjaśnić. Mercedes GT3 ma fotel podobny do single-steaterów, nie będzie łatwo połączyć nasze wymiary. Podczas zawodów będę miał już dużo pracy.

Kubica przyznał również, że ostatnio przymierzył stary kombinezon, w którym jeździł w sezonie 2010 w Formule 1.

Ostatnio straciłem 10 kilogramów, rozpocząłem program treningowy i czuję się bardzo dobrze. Muszę zdradzić, że ostatnio próbowałem wejść w swój kombinezon z Formuły 1 z sezonu 2010, by zobaczyć czy pasuje, i czy wróciłem do tamtej formy. Zrobiłem ten sam test kilka lat temu, ale wyniki były inne niż obecne.

Polski kierowca odnosząc się do zbliżającego się wyścigu stwierdził, że jednymi z największych niewiadomych będą czas spędzony w samochodzie, jak i jego fizyczne ograniczenia.

To dwunastogodzinny wyścig, ale wyjątkowy. W piątek odbędzie się czterogodzinny wyścig, a następnego dnia ośmiogodzinny. Jest nas tylko dwóch, więc możemy się spodziewać dużej ilości czasu spędzonego w samochodzie.

Nigdy nie jeździłem GT3. Tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Z pewnością nie jesteśmy pod presją. To jest wyścig w gronie przyjaciół i potraktuję go w ten sposób. Oczywiście postaram się również zrozumieć jakie są limity na torze spowodowane moją ręką, a nie będzie to łatwe, ponieważ samochód nie jest skonfigurowany do moich potrzeb. Na przykład wszystkie przyciski są po prawej stronie, ale zobaczymy. Będzie dużo czasu, żeby spróbować - dodał Polak.

Image © P1 Sport Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE