Menu

Pierwszy nieobowiązkowy trening przed 12h Mugello wygrywa Jeff Westphal. Kubica i Prokop bez czasu

12h Mugello

Dziś rano wystartowała pierwsza, nieobowiązkowa sesja treningowa przed dwunastogodzinnym wyścigiem na torze Mugello. Wygrał ją Amerykanin Jeff Westphal. Jedynym Polakiem, któremu zmierzono czas był Maciej Deresz, który zajął 22 pozycję.

Po godzinie jazdy, pierwsze miejsce zajmowała załoga MJC-Furlonger z czasem 1:49.946. Drugi zespół tracił do liderów 0.673 sekundy. MP-Sports z Robertem Kubicą i Martinem Prokopem za sterami bardzo długo nie wyjeżdżała z garażu.

Nieco po godzinie 11:00. Angielski zespół MJC-Furlonger został wyprzedzony przez Thomasa Mutsha z teamu Scuderia Cameron Gliekhenhaus. Był szybszy od wspomnianej załogi o 0,678 sekundy. Oba zespoły są wliczone do klasyfikacji A6- Pro.

Na półtorej godziny przed zakończeniu testu na trzecie miejsce wskoczył Manuel Lauk z zespołu Scuderia Cameron Gliekhenhaus. Do lidera tracił 1.356 sekundy. Później na trzecie miejsce wysunął się Rolf Inehein z GRT Grasser Racing Team. Pierwsza dziesiątka została zdominowana, przez samochody klasyfikacji A6-Pro.

Na godzinę przed zakończeniem pierwszej sesji treningowej nadal nie było czasów, ani Kubicy, ani Prokopa. Chwilę po godzinie dwunastej pojawiła się czerwona flaga na torze Mugello i sesja została wstrzymana. Z toru wypadło auto oznaczone numerem #49, którego prowadził Anglik William Paul.

Na półgodziny przed końcem sesji na prowadzenie wyszedł Amerykanin Jeff Westphal z ekipy Scuderia Cameron Gliekenhaus, zaliczając okrążenie z czasem 1.49.268. Na drugie miejsce awansował zespół MJC-Furlonger ze stratą 0.678 sekundy. Trzecim czasem mógł się pochwalić Szwajcar Marc Inechein z GTR Grasser Racing Team.

Jedynym Polakiem, któremu zmierzono czas był Maciej Deresz z czasem 2.02.817 zajął 22 miejsce na 28 kierowców.

Pierwszą sesję treningową wygrał Amerykanin Jeff Westphal przed zespołem MJC-Furlonger i Marciem Inecheinenem. Robert Kubica i Martin Prokop byli na torze, jednak ich okrążenia nie były mierzone przez system. Druga sesja rozpocznie się o 14:00.