Menu

Inauguracja Super Trofeo z GT3 Poland

Lamborghini Super Trofeo

Wielki świat motorpsortu otwiera się dla zawodników zespołu GT3 Poland, którzy już w najbliższy weekend 22-24 kwietnia pojawią się na włoskim obiekcie Monza, aby uczestniczyć w inauguracji sezonu Lamborghini Blancpain Super Trofeo 2016.

Podczas pierwszej rundy kibice zobaczą czterech polskich kierowców reprezentujących barwy rzeszowskiego GT3 Poland. W pierwszym Huracanie zasiądzie Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski, w drugim natomiast kibice będą mogli dopingować Andrzeja Lewandowskiego i Teodora Myszkowskiego.

Startujemy z nową serią wyścigową w Lamborghini Super Trofeo – mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. Robimy właśnie przegrupowanie tuż po Slovakia Ringu. Chcemy sprawdzić się w nowym pucharze. Widzę to optymistycznie. Monza to tor, na którym już trenowaliśmy, a więc kierunek Włochy i klasyk wśród europejskich wyścigów.

Autodromo Nazionale di Monza to 5793 metrowy obiekt, który stanie się areną zmagań podczas pierwszej rundy. Zwany „świątynią prędkości” z pewnością odkryje wiele możliwości nowych samochodów kierowcom GT3 Poland.

Nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu Lamborghini Huracan Super Trofeo – oznajmia Rafał Mikrut, Mistrz Porsche GT3 Cup CCE z 2015 roku.

Fizycznie i psychicznie jestem dobrze przygotowany do sezonu. Od jakiegoś czasu panuje ogromna euforia w teamie i z dnia na dzień się potęguje. Dla nas jest to zupełnie nowy puchar, z ogromną liczbą samochodów na starcie, ma być ich aż 46 i z wieloma bardzo dobrymi kierowcami. Jak będzie zobaczymy podczas pierwszych chwil na torze, więc walki na pewno nie zabraknie.

Jadę razem z Grześkiem Moczulskim. Nowe auto nam bardzo spasowało i liczymy na mnóstwo dobrej zabawy w Super Pucharze. Założenie jest takie, aby stwarzać jak najmniej zbędnego ryzyka. Ten sezon to wejście w inne wyścigi więc zobaczymy jak będzie.

Po raz pierwszy kierowcy na tor wyjadą w piątek 22 kwietnia o godzinie 11:15 i 15:15 na dwa godzinne wolne treningi.

Sesja kwalifikacyjna odbędzie się w sobotę w godzinach od 10:10 do 10:45. Pierwszy wyścig Lamborghini Blancpain Super Trofeo rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:20. Wyścig numer dwa to niedziela i 13:15.

Team Promotion Image © Team Promotion

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE