Menu

Czwarta runda pucharu Porsche Platinum GT3 CCCE na Węgrzech

Porsche Platinum GT3 CCCE

Dwa tygodnie po emocjonujących wyścigach Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe na torze Spa-Francorchamps w Belgii, zawodnicy pojawią się na starcie kolejnej rundy pucharu. Na półmetku sezonu czeka na nich, dobrze znany z ubiegłego sezonu, tor Pannonia-Ring na Węgrzech.

Obiekt położony niedaleko miejscowości Ostffyasszonyfa mierzy niespełna 4.8 km długości. Po prostej startowej na kierowców czeka 19 zakrętów o zmiennej charakterystyce. To na nich rozstrzygną się losy dwóch wyścigów, trwających po 20 minut plus 1 okrążenie. Zanim to nastąpi, zawodnicy będą mieli okazję zapoznać się z torem w trakcie piątkowej, 35-minutowej sesji treningowej. W sobotni poranek zmierzą się za to z czasem i powalczą o jak najlepsze pozycje startowe do obu wyścigów. Pierwszy z nich wystartuje jeszcze w sobotę o godzinie 14:15. Zmagania zakończy niedzielny wyścig, na starcie którego kolorowe Porsche 911 GT3 Cup ustawią się o godzinie 9:35.

Wszyscy zawodnicy, w trakcie wyścigowego weekendu na Węgrzech, skorzystają z ogumienia firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą opon dla całego pucharu. O dobrą pracę silników pracujących w Porsche 911 GT3 Cup zadbają oleje silnikowe Platinum, produkowane przez polską firmę Orlen Oil – strategicznego partnera serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. W wyniku tej kooperacji oleje silnikowe Platinum mogą być stale rozwijane i udoskonalane, dzięki czemu klienci otrzymują produkt najwyższej światowej jakości.

Czwarta runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, dla niektórych zawodników będzie stanowiła okazję do rewanżu za niepowodzenia w trakcie poprzedniej eliminacji. Belgijska runda wprowadziła w punktacji sezonu kilka istotnych zmian. Po dobrym początku sezonu z pierwszej trójki wypadli Jędrzej Szcześniak i Marcin Jaros, za to na fotelu lidera umocnił się Piotr Parys. W trakcie węgierskiej rundy niewielką przewagę powinni mieć kierowcy biorący udział w poprzednich edycjach pucharu, którzy już nie raz ścigali się na Pannonia-Ring. W gronie faworytów na pewno znajduje się Marcin Jedliński i zajmujący obecnie trzecie miejsce Piotr Wójcik. O dobrą pozycję i obronę drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej powalczy także Mariusz Urbański.

„Czas szybko leci. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po wrażeniach ze Spa-Francorchamps, a już w weekend czeka nas czwarta runda Porsche Platinum GT3 CCCE na torze Pannonia-Ring - powiedział Mariusz Urbański.

Gdyby ktoś powiedział mi na początku sezonu, że będę zajmował po trzeciej rundzie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, z przewagą 12 punktów nad 3 zawodnikiem, to poklepał bym go po plecach i powiedział, że żartuje. Jednak takie są fakty. Sezon układa się znakomicie, auto przygotowane przez zespół GT3 Poland spisuje się perfekcyjnie, a ja mam spokojną głowę i mogę skoncentrować się na walce na torze i dojeżdżaniu do mety.

Na Pannonia-Ring zapowiada się ostra walka z zawodnikami, którym ostatnio szczęście nie dopisywało a mają bardzo duży potencjał. Będzie się działo - dodał.

IV runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

  • Piątek 24 czerwca, 17:30 – 18:05 – sesja treningowa
  • Sobota 25 czerwca, 9:00 – 9:35 – sesja kwalifikacyjna
  • Sobota 25 czerwca, 14:15 – 14:55 – Wyścig 1
  • Niedziela 26 czerwca, 9:35 – 10:15 – Wyścig 2
Porsche Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE