Menu

Michał Broniszewski przed Blancpain Endurance Series na torze Paul Ricard

Michał Broniszewski

W nadchodzący weekend Michał Broniszewski weźmie udział w trzeciej rundzie Blancpain Endurance Series na torze Paul Ricard we Francji, aby bronić pozycji lidera punktacji łącznej serii Blancpain w klasyfikacji Pro Am Cup. Zmiennikami polskiego kierowcy będą Włosi – Alessandro Bonacini i Andrea Rizzoli.

Załoga szwajcarskiego zespołu Kessel Racing pojedzie jak zwykle samochodem Ferrari 488 Italia GT3. W sobotni wieczór będzie rywalizować 57 załóg, w tym 20 w klasie Pro Am Cup, w której startuje polsko-włoska załoga. 6-godzinny wyścig rozpocznie się o godzinie 18.00, a zakończy o północy. Przez ostatnie 2 godziny kierowcy rywalizować będą w ciemnościach. Dodatkowo, Michał Broniszewski pojedzie w niedzielę w dwóch wyścigach serii Blancpain GT Sports Club – serii towarzyszącej, w której kierowcy startują pojedynczo w dwóch krótszych wyścigach, trwających odpowiednio 25 i 40 minut. Warszawski kierowca zajmuje w tej serii po dwóch rundach drugie miejsce, pomimo absencji w jednej z nich.

Czeka nas ekscytujący weekend na torze, który należy do moich ulubionych – powiedział Michał Broniszewski.

Liczę na sporą porcję punktów w sobotni wieczór. Jestem nadal zdecydowanym liderem punktacji łącznej w klasie Pro Am. Celem na weekend jest utrzymanie pierwszej pozycji. Dobrze byłoby powiększyć przewagę nad rywalami.

Dzięki wprowadzonym przez organizatora zmianom w Balance of Performance nasz samochód powinien być nieco szybszy, niż w poprzedniej rundzie na Silverstone, gdzie wszystkie załogi w samochodach Ferrari były pokrzywdzone wprowadzonymi poprawkami, a brak mocy na szybkich partiach toru był bardzo dotkliwy. To wyjątkowo ważne w ten weekend, bo prosta Mistral na Paul Ricard to najdłuższa prosta spośród wszystkich torów w sezonie.

Liczymy na doskonałe prowadzenie i walory aerodynamiczne samochodu, także w długich, szybkich łukach. Tak naprawdę jednak dopiero po pierwszym wyjeździe na tor będziemy coś wiedzieć.

W niedzielnych wyścigach serii Blancpain GT Sports Club Michał Broniszewski pojedzie samochodem Ferrari 458 Italia GT3 wynajętym w zespole Rinaldi.

Oczekiwania są duże, ale konkurencja mocna i liczna. Zgłosiło się 29 kierowców w tym wiele dobrych nazwisk – kontynuuje Michał Broniszewski. Po dwóch wygranych poprzednich wyścigach należę do grona faworytów, a to nie ułatwia jazdy. Samochód będzie dużą niewiadomą, jeszcze nigdy nie jechałem tym egzemplarzem. Nie wiemy jak jest przygotowany, ale czekam na to nowe wyzwanie.

MB Racing Image © MB Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE