Menu

Michał Broniszewski przed rundą Blancpain GT Sprint Series. Po punkty na Nürburgring

Michał Broniszewski

Sezon wyścigowy serii Blancpain nie zwalnia tempa. Zaledwie tydzień po 6-godzinnym wyścigu na torze Paul Ricard kierowców czeka kolejna, trzecia runda serii sprinterskiej, która odbędzie się na torze Nürburgring w Niemczech.

Wśród uczestników nie zabraknie Michała Broniszewskiego, który będzie bronił pozycji lidera punktacji łącznej serii Blancpain w klasyfikacji Pro Am Cup, a także punktacji serii sprinterskiej. Zmiennikiem polskiego kierowcy w kokpicie samochodu Ferrari 488 GT3 szwajcarskiego zespołu Kessel Racing będzie jak zwykle Włoch Giacomo Piccini. W sobotę i w niedzielę w dwóch godzinnych wyścigach rywalizować będzie na krótkiej pętli toru (3,6 km) łącznie 36 załóg.

Jesteśmy wraz z Giacomo liderami punktacji klasy Pro Am po dwóch rundach, a więc plan na ten weekend jest prosty. Chcemy utrzymać pierwszą pozycję i powiększyć przewagę nad rywalami – powiedział Michał Broniszewski.

Liczymy na solidną porcję punktów w Niemczech. Trochę obawiamy się tłoku na torze, bo ścigamy się na krótkiej pętli. Organizatorzy chyba nie przewidzieli tak licznej frekwencji, bo w zeszłym roku w serii sprinterskiej startowało mniej niż 20 samochodów, w tym sezonie dwa razy więcej. Wzrost popularności serii Blancpain zaskoczył chyba wszystkich.

Pogoda jest jak zawsze niepewna na położonym w górach Nürburgringu i może zmienić się dosłownie w każdej chwili.

Sobotnie zwycięstwo w Paul Ricard dodało mi motywacji i wiary w sukces. Poza tym pokonałem wiele kilometrów wyścigowych, dzięki czemu wyczucie samochodu powinno być dobre w ten weekend - dodał Polak.

MB Racing Image © MB Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE