Menu

AF Corse #50 wywalcza pierwsze pole startowe do rywalizacji w Blancpain Endurance Cup na torze Monza

AF Corse #50

Alessandro Pier Guidi wywalczył pierwsze pole startowe dla zespołu AF Corse #50 do pierwszego długodystansowego wyścigu serii Blancpain GT Series Endurance Cup na torze Monza.

Włoski kierowca, który dołączył do zespołu Ferrari w tegorocznym sezonie wyścigowym, osiągnął czas w postaci 1:47.423, co pozwoliło wyprzedzić w ogólnym zestawieniu skład GRT Grasser Racing Team #19 w Lamborghini Huracan GT3 o zaledwie 0.062 sekundy, już po zakończeniu sesji, a także zespół SMP Racing #72, który początkowo plasował się na czołowej lokacie.

Czwarte miejsce w najwyższej klasie należało ostatecznie do ekipy Bentley Team M-Sport #7, która w składzie Guy Smith, Oliver Jarvis i Steven Kane wykręciła czas w postaci 1:47.603 i utrzymała za sobą drugi skład GRT Grasser Racing z numerem #63, który zakończył kwalifikacje na piątej lokacie.

Bardzo dobrą dyspozycję w klasie Pro-AM Cup zaprezentował natomiast zespół Oman Racing Team with TF Sport #97, który znalazł się w pierwszej dziesiątce ogólnego zestawienia, wyprzedzając tym samym wiele ekip z najwyższej klasy wyścigowej.

Druga lokata w Pro-AM Cup należała finalnie do zespołu Spirit of Race #53, natomiast czołową trojkę zamknął skład Sainteloc Racing #26 w Audi R8 LMS.

Słabsze tempo podczas niedzielnych kwalifikacji zaprezentował zespół Michała Broniszewskiego Kessel Racing #11, który zanotował dopiero ósmy czas, w swojej klasie i do rywalizacji wystartuje obok ekipy Barwell Motorsport #77.

Najszybszy czas w klasie AM Cup wywalczył zespół Rinaldi Racing #88 w Ferrari 488 GT3 przed ekipą Kessel Racing #888 i AF Corse #961.

Image © VISION SPORT AGENCY

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE