Menu

Artur Janosz drugi w pierwszym wyścigu w Japonii

Artur Janosz i Toby Sowery / Orange 1 Team Lazarus

Artur Janosz ukończył pierwszy wyścig trzeciej rundy serii Lamborghini Super Trofeo Asia na drugiej pozycji. W niedzielę polskiego kierowcę czeka drugi wyścig na japońskim torze Suzuka.

Startujący w duecie z Brytyjczykiem Tobym Sowerym w barwach włoskiej ekipy Orange 1 Team Lazarus, 24-latek rozpoczął sobotę od wywalczenia drugiego pola startowego do dzisiejszego wyścigu. Po starcie i zaciętej walce do pierwszego zakrętu Artur utrzymał drugą pozycję, na której w połowie dystansu zjechał do alei serwisowej. 620-konne Lamborghini Huracan przejął jego zmiennik, który dowiózł miejsce do mety.

To nasze czwarte podium w tym sezonie, więc jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Artur Janosz. Podczas kwalifikacji byłem na bardzo szybkim okrążeniu i wykręciłem rekordy w dwóch pierwszych sektorach, ale wtedy wywieszono czerwoną flagę i przerwano sesję. Po wznowieniu wróciłem na tor na tych samych oponach i wywalczyłem drugie pole startowe.

Do pierwszego zakrętu jechaliśmy ze zdobywcą pole position idealnie obok siebie, zderzak w zderzak, ale to on był na wewnętrznej i obronił prowadzenie. Przez całą zmianę utrzymywałem drugie miejsce, które Toby dowiózł następnie do mety.

Nasz samochód był dzisiaj trochę za bardzo nadsterowny, dlatego trudno było walczyć o zwycięstwo, ale jutro wszystko może się zmienić. Prognoza pogody przewiduje bowiem deszcz, więc może być ciekawie - dodał Polak.

W niedzielę kierowców Lamborghini Super Trofeo Asia czeka drugi wyścig weekendu, do którego Sowery wystartuje z drugiej lokaty, na półmetku zmieniając się z Polakiem. Start wyścigu o 6:35 polskiego czasu.

Kochanski Management Image © Kochanski Management

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE