Menu

Artur Janosz na podium w Japonii

Artur Janosz / Orange 1 Team Lazarus

Artur Janosz ukończył pierwszy wyścig czwartej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia na podium. Na japońskim torze Fuji Speedway ekipa jedynego Polaka w stawce finiszowała na trzecim miejscu.

Startujący w duecie z Brytyjczykiem Tobym Sowerym we włoskim zespole Orange 1 Team Lazarus, Janosz nie miał łatwego zadania, walcząc nie tylko z rywalami, ale także z nietrafionymi ustawieniami samochodu.

Mimo wszystko 23-latek był w stanie przebić się na trzecie miejsce, sięgając po szóste podium w tym sezonie i pozostając jednym z faworytów w walce o mistrzowski tytuł z liderem klasyfikacji generalnej.

Mogliśmy dziś walczyć o więcej niż podium, ale niestety nie trafiliśmy z ustawieniami – powiedział Artur Janosz. Przed wyścigiem lekko kropiło, a pogoda była niepewna, dlatego wprowadziliśmy zmiany, które miały pomóc przy niskiej przyczepności.

Po starcie wyszło jednak słońce, a temperatura wzrosła. Po kilku okrążeniach samochód stał się mocno nadsterowny. Gdy zmieniłem Toby'ego od razu miałem ten sam problem, który najbardziej dawał się we znaki w trzecim sektorze, w zakrętach pokonywanych ze średnimi prędkościami. To właśnie tam traciliśmy najwięcej. Mimo wszystko przebiliśmy się na trzecie miejsce, co nie było łatwe.

Czujemy lekki niedosyt, ale najważniejsze, że znów jesteśmy na podium i zgarniamy cenne punkty. W drugiej czasówce wykręciłem dziś rano trzeci czas, dlatego w niedzielę ruszę z trzeciej pozycji. Liczę na dobry wynik i ciekawą walkę - dodał Polak.

W niedzielę rano, o godzinie 3:30 polskiego czasu, kierowcy wystartują w drugim wyścigu, do którego Janosz ruszy z trzeciego pola.

Kochanski Management Image © Kochanski Management

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE