Menu

Pierwsze zwycięstwo ekipy Nissan GT Academy Team RJN na torze Paul Ricard. Dobry wynik Broniszewskiego

Sześciogodzinny wyścig na torze Paul Ricard wygrała trójka Alex Buncombe, Wolfgang Reip i Katsumasa Chiyo z zespołu Nissan GT Academy Team RJN. Na drugim stopniu podium stanęli kierowcy Bentleya Continentala nr 7 ekipy M-Sport. Trzecie miejsce zajęła trójka kierowców zespołu Sports Trophy Team Marc VDS za kierownicą BMW Z4.

Już na pierwszym okrążeniu startujący z pole position Mirko Bortolotti w swoim Lamborghini nr 63 musiał ulec dwóm Bentleyom, jednak na przestrzeni dwóch stintów zdobywcy pole position powrócili na pierwsze miejsce.

Po trzech godzinach wyścigu, kiedy za kierownicą jadącego Lamborghini nr 63 zasiadał Giovanni Venturini został on wyprzedzony przez Alexa Buncomba w Nissanie GT-R Nismo z zespołu Nissan GT Academy Team RJN. Dodatkowo włoski kierowca stracił kilka pozycji przez karę przejazdu przez aleję serwisową.

Jadący od tego momentu na pierwszej pozycji Alex Buncomba wraz z Wolfgangiem Reipem i Katsumasą Chiyo zbudowali sobie bezpieczną przewagę 25 sekund nad resztą kierowców, jednak cała przewaga została zniwelowana po wjechaniu w bariery przez Ferrari nr 49 zespołu AF Corse i pojawieniu się samochodu bezpieczeństwa.

Dzięki takiemu zwrotowi akcji wyścig do końca był ekscytujący. Na dziesięć minut przed końcem jadący na pierwszym miejscu Nissan nr 23 miał przewagę 1,6 sekundy nad drugim Bentleyem nr 7, za kierownicą którego siedział Steven Kane. Kierowca naciskał jednak zbyt mocno i spowodował, że jego Bentley zaliczył obrót choc udało mu się utrzymać drugie miejsce.

Ostatecznie wyścig wygrała trójka Buncomb/Reip/Chiyo kierujący Nissana GTR nr 23. Na drugim miejscu znalazła się trójka jadąca Bentleyem nr 7 z zespołu M-Sport. Na najniższym stopniu podium stanęli kierowcy samochodu nr 46 zespołu BMW Sports Trophy Team Marc VDS . W klasie Pro AM zwyciężyło Ferrari 458 Italia nr 11 zespołu Kessel Racing, za kierownicą którego zasiadali Michał Broniszewski, Alessandro Bonacini, Michael Lyons.