Menu

BSS: Frijins i Vanthoor wygrywają główny wyścig na Brands Hatch

Główny wyścig na torze Brands Hatch został zdominowany przez dwójkę Robin Frijins i Laurens Vanthoor z zespołu Belgian Audi Club Team WRT. Druga pozycja przypadła zespołowi BMW Sports Trophy Team Brasil, którego BMW Z4 na zmianę prowadzili Atila Abreu i Valdeno Brito Filho. Na najniższym stopniu podium stanęli Kevin Estre i Rob Bell, którzy prowadzili McLarena 650 S GT3 zespołu Attempto Racing.

W głównym wyścigu z pole position ponownie startowało Audi #1 zespołu Belgian Audi Club Team WRT. Tym razem jednak jako pierwszy za kierownica siedział Robin Frijins. Frijins od początku wyścigu kontrolował prowadzenie i szybko jego przewaga nad drugim Kevinem Estrem z zespołu Attempto Racing wyniosła 4.5 sekundy.

Tuż przed zjazdem do pit stopu Estre zniwelował stratę do lidera o półtorej sekundy, jednak kiedy Robin Frijins oddał kierownice Laurensowi Vanthoorowi, belgijski kierowca szybko powiększył przewagę do 10 sekund.

Kevin Estre zjechał na postój dwa okrążenia po Frijinsie i oddał kierownicę Robowi Bell. Brytyjczyk jednak przez problem w garażu powrócił do rywalizacji na trzecim miejscu. Dzięki tej sytuacji na drugą pozycję wskoczył Valdeno Brito Filho z zespołu BMW Sports Trophy Team Brasil.

Ostatecznie wyścig wygrał duet Robin Frijns / Laurens Vanthoor jadący Audi R8 nr 1. Na drugim miejscu dojechało BMW Z4 nr 77 za kierownicą, którego zmieniali się Atila Abreu i Valdeno Brito Filho. Trzecia pozycja przypadła dwójce Kevin Estre-Rob Bell z zespołu Attempto Racing.

Na czwartej pozycji główną rywalizację zakończyli Bueno i Sergio Jimenez, którzy na mecie zjawili się pięć sekund za McLarenem.

Piąta lokata należała do Alberta von Thurn und Taxisa i Nicky Casburga w Lamborghini Gallardo L560.

W klasie Silver Cup ponownie niekwestionowanym liderem okazał się skład Olivier Lombard i Jules Szymkowiak zespołu http Bentley, którzy wyścig zakończyli na dwunastym miejscu.

Image © Olivier Beroud / Vision Sport Agency

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE