Menu

BSS: Pewnie zwycięstwo duetu Vanthoor / Frijins na torze Brands Hatch w wyścigu kwalifikacyjnym

Wyścig kwalifikacyjny na torze Brands Hatch pewnie wygrał duet Laurens Vanthoor / Robin Frijins kierujący Audi nr 1 zespołu Belgian Audi Club Team WRT. Na drugim miejscu ze stratą 26.711 sekundy dojechało BMW Z4 zespołu BMW Sports Trophy Team Brasil kierowane przez dwójkę Atila Abreu / Valdeno Brito Filho. Na najniższy stopniu podium stanęli Sean Walkinshaw i Craig Dolby z zespołu MRS GT Racing. Ich strata wyniosła 27.054 sekundy.

Po starcie z pierwszego pola Laurens Vanthoor pewnie jechał na pozycji lidera przez cały swój czas na torze. Tuż przed zjazdem na obowiązkowy pit stop w swoim Audi, belgijski kierowca notował przewagę siedmiu sekund nad drugim Lamborghini Gallardo LP560 kierowane przez Alberta von Tahurna und Txisa,a następnie Nicka Catsburga.

Po przejęciu kierownicy Audi #1 przez Robina Frijinsa ten kontynuował powiększanie przewagi nad resztą stawki. Po osiągnięciu mety przewaga nad drugim Lamborghini kierowane wynosiła 23 sekundy.

Po każe za przekroczenie prędkości w pit lane dla Alberta von Tahurna und Txisa kierującego Lamborghini na drugie miejsce wskoczył duet Atila Abreu i Valdeno Brito Filho kierujący BMW Z4 ekipy BMW Sports Trophy Team Brasil.

Najniższy stopień podium zajęli Sean Walkinshaw i Craig Dolby w Nissanie GT-R zespołu MRS GT Racing.

Drugie BMW, którym rywalizację rozpoczął Sergio Jimenez ukończył wyścig na piątej lokacie tuż przed McLarenem 650S prowadzonym przez Boba Bella i Kevina Estre.

Kevin Estre podczas swojego przejazdu zdołał poradzić sobie z Niki Mayr-Melnhofem w Phoenix Audi, za którym utknął Bell podczas swojego przejazdu, jednak zdołał zmniejszyć przewagę sześciu sekund.

W klasyfikacji Silver Cup zwyciężyli Jules Szymkowiak i Olivier Lombard z zespołem http Bentley, którzy w klasyfikacji generalnej zjawili się na mecie na trzynastym miejscu.