Menu

Flash Engineering wprowadza nową markę samochodu do STCC

Nissan

Druga tegoroczna runda serii STCC zapowiada duże zmiany. Na linii startu pojawi się nowa marka samochodu, która jest bardzo bojowo nastawiona na nietypowy jednodniowy wieczorny wyścig na torze Mantorp Park w środkowej części Szwecji.

Druga runda jest bardzo nietypowa i wymagająca dużej kondycji kierowców, gdyż trening i kwalifikacje odbywają się w sesji porannej oraz obiadowej, a oba wyścigi wieczorem i to wszystko jednego dnia.

Zespół Flash Engineering zapewnił sobie długą współpracę z Nissanem, który zapowiada, że jest dobrze przygotowany do dziewiczych wyścigów i mają zamiar nawiązać walkę o miejsce na podium.

To bardzo miłe, że możemy powitać nową markę w STCC - powiedział Jonas Lundin, dyrektor generalny STCC.

Nissan był już częścią STCC w 1990 oraz na początku 2000 roku i jest obecnie trzecią nową marką wchodzącą do STCC tym roku.

Bardzo miło widzieć większe zaangażowanie ze strony importerów samochodów STCC, a to daje nam oczywiście optymizm na nadchodzący rok - mówi Lundin.

Współpraca między Flash Engineering i Nissanem sprawia, że Linus Ohlsson, który zasadniczo jest dodatkowym kierowcą będzie mógł startować więcej niż było to planowane w sezonie 2016, zwłaszcza po tym, jak w wyścigu otwarcia sezonu wywalczył trzecią lokatę.

Rozpoczynamy współpracę z Nissanem i to pozwala nam uruchomić trzeci samochód. Obiecałam ze nasz rezerwowy kierowca Linus Ohlsson będzie miał własny samochód. A teraz mogę mu go dać i zapewnić starty w całym sezonie - powiedział Jan ‚Flash’ Nilsson.

Linus Ohlsson dodał: To fantastyczne uczucie, że ktoś mi zaufał i zaoferował starty nowym samochodem, zwłaszcza po tym, jak udało mi się w pierwszym wyścigu zdobyć podium, co tylko sprawiło, że jestem jeszcze bardziej głodny sukcesu i postaram się odwdzięczyć zespołowi za oferowaną mi szansę.

Mam nadzieje, ze samochód będzie tak samo fantastycznie się prowadził jak ten, w którym rozpocząłem sezon - dodaje na koniec.

Image © Adam Owczarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE