Menu

Marschall i van der Linde tryumfują podczas kolejnej rundy pucharu Audi Sport TT Cup na torze Nürburgring

Wyścig Audi Sport TT Cup na torze Nurburgring

Kolejna runda pucharu Audi Sport TT Cup, po raz pierwszy rozgrywana w ramach 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, przebiegła doskonale pod każdym względem. Podczas obu wyścigów widzowie byli świadkami zapierających dech w piersi pojedynków na torze. Rundę wygrał bezsprzecznie Sheldon van der Linde z RPA, natomiast Polka, Gosia Rdest, po raz kolejny pokazała wolę walki i ducha rywalizacji. Ambitna zawodniczka z Krakowa dowiodła swych umiejętności za kierownicą zaczynając oba wyścigi na końcu stawki, a kończąc je odpowiednio na miejscach ósmym i dwunastym.

Podczas dwóch wyścigów rozegranych na torze Nürburgring, młodzi, utalentowani zawodnicy z różnych części świata kontynuowali świetną formę zaprezentowaną po raz pierwszy podczas inauguracji tegorocznego sezonu pucharu Audi TT Cup w Hockenheim. Niemiec, Dennis Marschall, zdominował przebieg pierwszego wyścigu. Prowadził od startu aż po linię mety. Drugi wyścig przebiegał natomiast pod znakiem Sheldona van der Linde z RPA. Tym samym, ten siedemnastoletni nowicjusz w pucharze Audi wygrał już trzy z czterech rozegranych w tym roku wyścigów.

Piękną walkę na torze pokazała Gosia Rdest – jedyna reprezentantka naszego kraju startująca w Audi Sport TT Cup. W pierwszym z wyścigów zajęła miejsce ósme, w drugim dwunaste.

Byłam doskonale przygotowana. Maksymalnie wykorzystałam wolny trening, by możliwie najlepiej przygotować się do głównych wyścigów – powiedziała Gosia Rdest. Niestety, podczas rundy kwalifikacyjnej zderzyłam się z innym samochodem, co oznaczało, że główne wyścigi musiałam zaczynać z bardzo odległych pozycji. To pokrzyżowało moje plany i bardzo mnie zdenerwowało.

Niemniej jednak jestem bardzo zadowolona, że udało mi się przebić do przodu i zachować miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji - dodała Polka.

Po raz kolejny mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersi wyścigi – dodaje Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing. Współzawodnictwo w pucharze Audi Sport TT Cup nabiera rumieńców. Nie mogę się już doczekać kolejnej rundy pucharu na torze Norisring.

W klasyfikacji łącznej pucharu Audi Sport TT Cup, liderujący tabeli Sheldon van der Linde ma na koncie 87 punktów i sześć oczek przewagi nad sklasyfikowanym na drugiej pozycji Dennisem Marschallem. Fin, Joonas Lappalainen, z 73 punktami zajmuje trzecią pozycję. Gosia Rdest ma na swym koncie 40 punktów i zajmuje miejsce dziewiąte.

Trzecia runda pucharu Audi Sport TT Cup odbędzie się w weekend 24-26 czerwca na torze Norisring.

Audi AG Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE