Menu

Alexander Rossi wygrywa Indy 500

Alexander Rossi

Aleksander Rossi, rezerwowy kierowca zespołu Manor Racing, zwyciężył w setnym wyścigu Indy 500, po emocjonującej rywalizacji.

Amerykanin, dla którego był to debiutancki start w IndyCar, objął prowadzenie na półmetku wyścigu, jednak podczas pit stopu spadł pod koniec pierwszej dziesiątki.

Bardzo dobra jazda i odważna rywalizacja dała Rossiemu piątą lokatę, a następnie ponowne prowadzenie, gdy liderzy wyścigu musieli pojawić się w boksach.

Tony Kanaan, Carlos Munoz, Josef Newgaarden i James Hinchcliffe do ostatnich chwil czekali na zjazd do alei serwisowej, co wykorzystał Rossi i mimo małej ilości paliwa dotarł do mety jako pierwszy debiutujący zwycięzca Indy 500 od 2001 roku. Rossi jest także dziewiątym debiutantem w historii Indy 500, który odniósł zwycięstwo w swoim pierwszym starcie.

Rossi, który w zeszłym roku wystartował w pięciu wyścigach Grand Prix Formuły 1 i liczył na posadę etatowego kierowcy w zespole Manor Racing na sezon 2016, gdy minął linię mety, musiał być holowany do boksów.

Podczas Indy 500 zadebiutował także Max Chilton, który również rywalizował w barwach ekipy Manor. Brytyjczyk rywalizację zakończył na piętnastej lokacie, natomiast zeszłoroczny zwycięzca wyścigu Juan Pablo Montoya jako pierwszy pożegnał się z wyścigiem.

Image © Chris Owens

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE