Menu

EFO: Igor Waliłko gotowy do walki we Francji

Igor Waliłko / Fortec Motorsport

Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w trzeciej rundzie międzynarodowej serii wyścigowej Euroformula Open. Polski kierowca liczy na udane wyścigi na francuskim torze Paul Ricard, na którym ścigał się już rok temu i testował zimą.

Ósmy w klasyfikacji generalnej po dwóch pierwszych rundach w barwach nowej ekipy, Fortec Motorsports, zielonogórzanin na Riwierze Francuskiej startował już rok temu, w swoim pierwszym sezonie w bolidzie Formuły 3. Na leżącym nieopodal Marsylii torze Paul Ricard 18-latek wziął także w lutym udział w oficjalnych przedsezonowych testach, podczas których utrzymywał się w ścisłej czołówce zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Po trudnym początku sezonu spowodowanym zmianą zespołu, Waliłko chce we Francji podkręcić tempo i ponownie walczyć o miejsca na podium, na którym rok temu stał dwukrotnie w trakcie swojego debiutanckiego sezonu w bolidzie Formuły 3 i serii Euroformula Open.

W Belgii dwukrotnie finiszowałem w punktowanej dziesiątce i zebrałem sporo cennych danych dla mojego nowego zespołu, ale moje cele są w tym sezonie znacznie wyższe. Chcemy walczyć o czołowe pozycje i taki też jest plan na najbliższy weekend - powiedział Igor Waliłko.

Paul Ricard to ciekawy i malowniczo położony tor. Początkowo nieco trudno się na nim odnaleźć z uwagi na charakterystyczne, asfaltowe pobocza, ale rok temu przypadł mi do gustu. Byłem tam szybki także podczas przedsezonowych testów, dlatego przystępuję do wyścigu pewny siebie i zdeterminowany, aby znów walczyć o wysokie lokaty. Wiem, że musimy także w pełni wykorzystać obie sesje kwalifikacyjne i ruszać do walki z początku stawki, aby uniknąć zamieszania, które panuje często za plecami liderów.

Po weekendzie w Belgii zespół przygotował mój bolid praktycznie od zera. Wiem, że jeśli wszystko układa się po naszej myśli, jesteśmy w stanie regularnie walczyć o podia i taki też jest nasz plan - dodał kierowca Fortec Motorsports.

W piątek całą stawkę czekają trzy treningi wolne po 30 minut każdy. Pierwszy wyścig w sobotę o 15:15. Drugi w niedzielę 13:15. Każdy z wyścigów liczył będzie po 15 okrążeń.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE