Menu

EFO: Antoni Ptak wystartuje na Paul Ricard we Francji

Antoni Ptak / RP Motorsport

W najbliższy weekend Antoni Ptak zmierzy się w dwóch wyścigach trzeciej rundy serii Euroformula Open na francuskim torze Paul Ricard, na którym chce walczyć o czołowe pozycje.

Kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport dobrze wspomina swoje dwie dotychczasowe wizyty na torze ulokowanym na Riwierze Francuskiej. Rok temu w swoim pierwszym sezonie za kierownicą bolidu jednomiejscowego i zaledwie czwartym wyścigu w Euroformule Open, Polak sięgnął tam po swoje pierwsze podium w klasyfikacji debiutantów. Z kolei w lutym podczas przedsezonowych wyścigów 19-latek startował na Paul Ricard z pole position i do ostatnich metrów walczył o podium, dwukrotnie finiszując na szóstej pozycji.

Po pechowych rundach w portugalskim Estoril i belgijskim Spa, we Francji Antoni Ptak chce wrócić do ścisłej czołówki.

Z torem Paul Ricard wiążą się dla mnie dobre wspomnienia. Rok temu sięgnąłem tam po swoje pierwsze podium w klasyfikacji debiutantów w zaledwie czwartym starcie bolidem Formuły 3, a podczas zimowych testów startowałem z pierwszego pola i walczyłem o podium w przedsezonowych wyścigach - powiedział Antonio Ptak.

To ciekawy i nowoczesny tor, ale nie jest to mój ulubiony obiekt. Nie jest łatwy, ale w lutym zebraliśmy sporo danych i znaleźliśmy dobre ustawienia bolidu.

Po trudnym weekendzie w Belgii, we Francji chcę wrócić do walki o czołowe pozycje. Aby liczyć na wysokie miejsca podczas obu wyścigów trzeba jednak najpierw dobrze przejechać kwalifikacje i na tym także będziemy skupiali się razem z zespołem już podczas piątkowych treningów - dodał Polak.

W piątek całą stawkę czekają trzy treningi wolne po 30 minut każdy. Wyścigi, poprzedzone osobnymi sesjami kwalifikacyjnymi, odbędą się odpowiednio w sobotę o 15:15 i niedzielę o 13:15, na dystansie 15 okrążeń każdy.

Kochanski Management Image © Kochanski Management

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE