Menu

EFO: Igor Waliłko w czołówce we Francji

Igor Waliłko / Fortec Motorsports

Igor Waliłko ukończył dwa z trzech piątkowych treningów wolnych przed wyścigami trzeciej rundy serii Euroformula Open na francuskim torze Paul Ricard z trzecim czasem. Zielonogórzanin chce w obu wyścigach tego weekendu walczyć o czołowe lokaty.

Choć przez cały dzień korzystał z mocno zużytych opon, 18-latek startujący w barwach brytyjskiego zespołu Fortec Motorsports był trzeci w dwóch pierwszych treningach na torze położonym na Riwierze Francuskiej, w drugiej sesji tracąc do lidera jedynie ćwierć sekundy.

Podczas ostatniego, trzeciego treningu, polski kierowca skupiał się na pracy pod kątem wyścigów i uzyskał szósty czas, który jego najlepszemu wynikowi dnia ustępował jedynie o cztery dziesiąte sekundy. Jutro rano Igor weźmie udział we sesji kwalifikacyjnej, a następnie w wyścigu, który został zaplanowany na 15:15.

Jestem bardzo zadowolony - powiedział po wolnych treningach Igor Waliłko. Ukończyłem wszystkie cztery dotychczasowe wyścigi, dlatego opony z poprzednich rund, które miałem dzisiaj do dyspozycji, były już mocno zużyte. Mimo wszystko w dwóch pierwszych sesjach byłem trzeci, a w ostatnim treningu, na najbardziej zużytym ogumieniu, miałem szansę na czwarty rezultat. Pod koniec mojego najszybszego kółka pojawiła się jednak czerwona flaga i zostałem na szóstym miejscu, ale to żaden problem.

Najważniejsze jest to, że po trudnym weekendzie w Belgii ekipa przygotowała dla mnie bolid niemal kompletnie od zera i dzisiaj wszystkie problemy z toru w Spa zniknęły już od pierwszego kółka. Musimy jeszcze co prawda poprawić ustawienia, a ja muszę popracować nad swoją jazdą w trzech konkretnych zakrętach, ale czuję się pewnie. Jutro chcę walczyć w wyścigu o miejsce w pierwszej piątce, która z całą pewnością jest w naszym zasięgu - dodał kierowca Fortec Motorsports.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE