Menu

EFO: Antoni Ptak drugi w treningach we Francji

Antoni Ptak / RP Motorsport

Antoni Ptak był jednym z najszybszych kierowców piątkowych treningów przed wyścigami trzeciej rundy serii Euroformula Open na torze Paul Ricard we Francji. W drugiej sesji Polak uzyskał najlepszy rezultat w stawce, a w zestawieniu wyników z całego dnia był drugi.

Kierowca ekipy RP Motorsport rozpoczął dzień uzyskując drugi wynik w pierwszym treningu na położonym na Riwierze Francuskiej obiekcie. W drugiej sesji 19-latek był najszybszy, a dzień zakończył uzyskując siódmy rezultat w trzecim treningu, podczas którego skupiał się na próbnych startach i symulacji drugiej części wyścigu na zużytych oponach.

W sobotę Antoni Ptak weźmie udział w porannej sesji kwalifikacyjnej, a następnie wystartuje do pierwszego wyścigu weekendu.

To był bardzo dobry dzień. W pierwszej sesji byłem drugi. Mój czas poprawił tylko kierowca, który jako jedyny założył na ostatnie minuty nowe opony, więc wiedziałem, że mam bardzo dobre tempo. Potwierdziłem to podczas drugiej sesji, podczas której uzyskałem najlepszy czas w stawce i bardzo dobrze czułem się za kierownicą mojego bolidu. Na ostatni trening założyliśmy dość mocno zużyte opony. Skupialiśmy się na pracy z dużym obciążeniem paliwem i symulacji wyścigu, a także próbnych startach i tzw. „ułożeniu” nowych klocków hamulcowych - podsumował piątkowy dzień Antoni Ptak.

Jestem bardzo zadowolony, bo w zestawieniu najlepszych czasów całego dnia jestem drugi, choć nie próbowałem dzisiaj przejazdów kwalifikacyjnych na nowych oponach. Nad tym pracować będziemy jutro podczas kwalifikacji. Liczę na wysokie pole startowe i walkę o czołowe pozycje.

Kochanski Management Image © Kochanski Management

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE