Menu

EFO: Leonardo Pulcini wygrywa w drugim wyścigu na Paul Ricard. Piąta pozycja Antoniego Ptaka

Paul Ricard / Start do wyścigu

Leonardo Pulcini (Campos Racing) odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie, finiszując z przewagą 1.485 sekundy nad Ferdinandem Habsburgiem, który do wyścigu startował z pierwszego pola.

Za Habsburgiem podążali Menchaca oraz Herta, którzy zdołali odjechać od reszty stawki. Na piątą pozycję awansował Fioravanti, utrzymujący za sobą Tanarta Sathienthirakula, Kantadhea Kusiri, Antoniego Ptaka i Igora Waliłko.

Na czele rywalizacja była niezwykle zacięta, ponieważ kierowcy dysponowali zbliżonym tempem. Nikt nie był jednak w stanie zagrozić Pulciniemu, który po 15 okrążeniach przekroczył linię mety jako pierwszy.

Antoni Ptak zdołał awansować na piątą pozycję by finiszować przed Tanartem Sathienthirakulem, również z zespołu RP Motorsport.

Antoni Ptak: Choć jako całość był to dobry weekend, to dzisiaj liczyłem jednak na dużo więcej. Niestety, kwalifikacje nie były dla mnie udane. Wiedziałem, że ruszając z dziewiątego pola będę miał trudne zadanie, dlatego chciałem jak najlepiej wystartować i atakować od pierwszych metrów. Jeszcze przed pierwszym zakrętem zyskałem jedną pozycję, a następnie trzy kolejne, finiszując na piątym miejscu. Z jednej strony dobrze się bawiłem walcząc i wyprzedzając rywali, ale z drugiej oczywiście po czwartej pozycji w sobotnim wyścigu moim celem było dzisiaj podium. Po trudnym początku sezonu w ten weekend zrobiliśmy jednak duże postępy i mogliśmy pokazać nasz potencjał, co jest bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami. Dopracujemy jeszcze kilka drobnych detali podczas zbliżających się testów, aby od następnego wyścigu regularnie walczyć o czołowe pozycje.

Igor Waliłko z kolei wyprzedził w walce o siódmą pozycję Fioravantiego, lecz Włoch był zmuszony wycofać się z wyścigu.

Image © Euroformuła Open

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE