Menu

Paweł Szkopek znów wygrywa

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek zdominował drugą rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike, która odbyła się na węgierskim torze Pannonia-Ring razem ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria.

W stawce 38 zawodników z całej Europy motocyklista ekipy Wójcik FHP Racing Team zakwalifikował się do pierwszego, sobotniego wyścigu z trzecim czasem i szybko wysunął się na prowadzenie, pokonując nie tylko rywali z mistrzostw Polski, ale i całą stawkę Alpe Adria.

Dzień później, ruszając z pole position, Szkopek był poza zasięgiem także na mokrym torze, wygrywając po raz kolejny z przewagą blisko minuty nad drugim polskim kierowcą i ponownie pokonując także rywali z Alpe Adria.

Dzięki kolejnemu świetnemu weekendowi, startujący Yamahą R1 zawodnik z Dobrzykowa z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike, w której walczy o swój dziesiąty tytuł.

To był bardzo udany, choć niełatwy weekend - mówi Paweł Szkopek. W sobotę przewróciłem się podczas treningu i dość mocno poobijałem. Bolał mnie kręgosłup, a mój start stał pod znakiem zapytania. Ruszyłem jednak do walki i choć po starcie spadłem z trzeciego na czwarte miejsce, po dwóch kółkach byłem już na czele i kontrolowałem sytuację. W niedzielę było podobnie, choć w zupełnie innych warunkach. Po starcie straciłem kilka pozycji, ale znów na drugim okrążeniu byłem już pierwszy i pewnie dowiozłem do mety kolejną wygraną. Tym razem na mokrym torze.

Jestem bardzo zadowolony z wizyty na Węgrzech, tym bardziej, że runda na torze Pannonia-Ring upłynęła pod znakiem wielu upadków.

Po siedmiu weekendach wyścigowych z rzędu teraz czeka mnie krótka przerwa. Za dwa tygodnie odbędzie się kolejna runda mistrzostw świata World Superbike, tym razem na włoskim torze w Misano. Pracujemy nad budżetem na starty w MŚ z rundy na rundę. Na Misano brakuje nam co prawda jeszcze niewiele, ale najbliższych dniach czeka nas wyścig z czasem - dodał Polak.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE