Menu

STCC: Johan Kristoffersson zwycięża w wyścigu otwarcia STCC na torze Anderstorp

Johan Kristoffersson

PWR Racing Team podczas tego weekendu pokazał, ze stać ich nie tylko na najszybsze jedno okrążenie, ale także na zdobycie pierwszego miejsca na podium. Johan Kristoffersson w obu kwalifikacjach wywalczył pierwsze miejsce w historii startów i tym samym zdobył dla siebie i zespołu bardzo cenne punkty, a w wyścigu otwarcia od startu do mety nie oddal prowadzenia.

To pierwsze zwycięstwo tego kierowcy jak i zespołu w Skandynawskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych po tym jak zmienił dyscyplinę z rajdów na wyścigi.

Start był spokojny, gdyż prosta startów jest na torze Anderstorp bardzo krótka i szybko przechodzi w prawy długi zakręt poprzedzający najdłuższa prostą na tym torze.

Fantastycznym startem popisał się startujący z czwartego miejsca Mattias Andersson jadący w zespole Dacia Dealer Team i już na pierwszych metrach wyprzedził startującego z trzeciego pola Richarda Göranssona reprezentującego barwy Polestar Cyan Racing, jednakże na długiej prostej niebieskie Volvo osiągnęło większą prędkość i na hamowaniu do drugiego zakrętu Göransson odzyskał swoją trzecią pozycje.

W dalszej części stawki zaciekłą walkę o piąte miejsce rozegrali pomiędzy sobą Björn Wirdheim z Flash Engineering jadący Saabem 9-3 z Danielem Haglöf z PWR Racing Team, który we wczorajszym wyścigu Swedish GT zdobył pierwsze miejsce jadąc Lamborghini Huracan. Ostatecznie Haglöf na jednym z ostatnich okrążeniach przegrał swoje piąte miejsce i do mety dojechał jako szósty.

Rauben Kressner startujący z siódmego miejsca nie miał za wiele do pokazania w tym wyścigu, jechał dość spokojnie, nie tracąc swojej pozycji oraz cennych punktów i nie był w stanie nikogo wyprzedzić.

Trzej ostatni kierowcy mieli dość poważne przygody, wpierw Książe Carl Philip Bernadotte, goniący jadącą na ósmym miejscu Emme Kimiläinen, przebił oponę i został zmuszony na zjazd do boksu na zmianę ogumienia, natomiast Linus Ohlsson, jadący swoim Nissanem Nissmo, zdecydowanie za szybko pojechał pierwszy zakręt wypadając po za tor, tym samym tracąc swoją lokatę.

Bernadotte po zmianie opon zajmował ostatnie miejsce, ale na dwa okrążenia przed końcem był zmuszony zjechać i wycofać się z dalszej jazdy z powodu problemów z hamulcami.

Pech nie oszczędził też jedynej kobiety startującej w tej serii, Kimiläinen na jedno okrążenie przed końcem przebiła tylną oponę, która dosłownie rozleciała się na kwałki uszkadzając elementy karoserii i tym samym zajęła dziewiąta pozycję za Ohlssonem.

Do wyścigu nie wystartował błękitny Ford Mondeo prowadzony przez Rasmusa Mårthena z zespołu Brovallen Design.

Ostatecznie Johan Kristoffersson jako pierwszy osiągnął metę z przewagą ponad dwóch sekund nad Robertem Dahlgrenem. Podium uzupełnił Richard Goransson.

Image © Adam Owczarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE