Menu

STCC: Daniel Haglöf zwycięzcą głównego wyścigu na torze Anderstorp

Daniel Haglöf

Zespół PWR Seat Racing Team po raz kolejny udowodnił, że nie tylko samochody z Polestar Cyan Racing potrafią wygrywać, ale zdominował oba wyścigi na torze Anderstorp w środkowej części Szwecji.

Większość ekspertów spodziewała się ponownej dominacji Volvo, gdyż to oni już kilka razy udowodnili, że potrafią przebijać się z ostatnich pozycji startowych zdobywając pierwsze miejsca w odwróconym wyścigu.

W trzeciej rundzie STCC niesamowite tempo w pierwszym, jak i drugim wyścigu pokazały samochody z PWR Seat Team wygrywając oba wyścigi, a w wyścigu głównym aż dwóch kierowców tego zespołu zdobyło podium.

Start był bardzo emocjonujący, niezwykłym refleksem popisał się startujący z ostatniego miejsca Johan Kristoffersson, który już przed pierwszym zakrętem przesunął się o dwie pozycje, a po długiej prostej na hamowaniu wyprzedził kolejne dwa samochody goniąc tym samym bardzo szybko uciekającego Richarda Göranssona z Volvo Polestar Racing.

Ponownie na starcie zaspał Robert Dahlgren i przez dwa okrążenia zajmował ostatnią dziesiątą pozycję i dopiero na trzecim okrążeniu zabrał się za odrabianie strat.

Na piątym okrążeniu doszło do kolizji pomiędzy Księciem Carlem Philpem a Linusem Ohlssonem na skutek czego obróciło niebieskie Volvo i Książe Carl Philip stracił swoją dobrą pozycję, co spowodowało spadek na ostatnie miejsce, po czym musiał zjechać do alei serwisowej w celu usunięcia odstających elementów.

Daniel Haglöf jadący Seatem Leonem na cztery okrążenia przed końcem wyścigu skutecznie wyprzedził Björna Wirdheima i objął prowadzenie, a tuż za nim na drugie miejsce przesunął się Richard Göransson.

Dwa ostatnie okrążenia to przepiękna walka o trzecie miejsce pomiędzy Wirdheimem a Kristoffersonem. Ostatecznie jadący Saabem 9-3 Wirdheim popełnił błąd w drugim zakręcie i stracił swoją pozycję kończąc wyścig jako czwarty.

Emma Kimiläinen broniła się przed atakami Dahlgrena, jednakże linie mety przekroczyła na szóstej pozycji, po tym jak dwa okrążenia wcześniej kierowca Volvo Polestar wyprzedził ją na długiej prostej.

Na jedno okrążenie przed końcem z wyścigu wycofał się Mattias Andersson z powodu problemów z brakiem mocy w swoim samochodzie, a siódme i ósme miejsce zajęli kierowcy z Falsh Engineering Ohlsson przed Kressnerem.

Image © Adam Owczarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE