Menu

STCC: Göransson zwycięża w głównym wyścigu we Falkenberg

Drugi wyścig na torze we Flakenberg

Do głównego wyścigu zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności, co spowodowało, że już od pierwszego okrążenia widzieliśmy zaciętą walkę o jak najlepsze pozycje.

Wyścig był bardzo dramatyczny i tylko pięciu zawodników dojechało do mety. Po raz drugi tego dnia Richard Göransson stanął na najwyższym stopniu podium, po tym jak przebijał się prawie cały wyścig z dziesiątej pozycji na pierwszą. Niestety jego kolega i największy rywal Robert Dahlgren został ponownie wypchnięty z toru na zakręcie po prostej startowej i utknął w żwirze nie mając możliwości dalszej rywalizacji.

Mattias Andersson, który od startu prowadził, na trzy okrążenia przed końcem wyścigu musiał oddać swoją pierwszą pozycję Göranssonowi, a jako trzeci do mety dojechał Rasmus Mårthen jadący Fordem Mondeo.

Jako czwarty na mecie był Książę Carl Philip, który w zasadzie wykorzystywał błędy innych rywali i jechał spokojnie swój wyścig. Zaraz za nim z dużymi uszkodzeniami zameldował się na mecie Johan Kristoffersson.

Duże zamieszanie pojawiało się w trzech pierwszych zakrętach, gdzie jako pierwszy swoją jazdę zakończył Reuben Kressner, po kolizji z Linusem Ohlssonem i na tor musiał wyjechać samochód bezpieczeństwa.

Po wznowieniu wyścigu Dahlgren postanowił wykorzystać okazję i próbował przebijać się do przodu, aczkolwiek został uderzony na ostatnim zakręcie w przód auta, na skutek czego przebiciu uległa jedna z opon i Szwed wyjechał poza tor w pierwszym zakręcie.

Emma Kimilainen nie odpuszczała i starała się walczyć dość agresywnie o piąte miejsce, na skutek czego za późno hamowała do czwartego zakrętu wypychając poza tor Björna Wirdheima. Szwed ostatniecznie uderzył w barierki i na torze po raz drugi pojawił się samochód bezpieczeństwa. Kimilainen na skutek uszkodzeń przedniej prawej części auta musiała zjechać do boksów i wycofać się z wyścigu.

Jako ostatni z wyścigu, ze względu na uszkodzenia, wycofał się Daniel Haglöf, który wpierw wypadł z toru, a następnie próbując odzyskać swoje pozycje uderzył w zespołowego kolegę.

Richard Göransson powiększył swoja przewagę nad Robertem Dahlgrenem i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji kierowców STCC.

Image © Magdalena Dworak

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE