Menu

EFO: Fantastyczne tempo Antoniego Ptaka na Silverstone

Antoni Ptak

Antoni Ptak rozpoczął czwartą rundę serii Euroformula Open od uzyskania najlepszego czasu w pierwszej czwartkowej sesji testowej na brytyjskim torze Silverstone. W sobotę i niedzielę Polaka czekają dwa wyścigi, podczas których zamierza walczyć o podium.

Antoni i jego rywale z Euroformuły Open wracają w ten weekend do walki po siedmiotygodniowej przerwie. 19-latek, który podczas ostatnich zmagań na francuskim torze Paul Ricard sięgnął po swój najlepszy rezultat w serii, czwarte miejsce, już w czwartek pokazał, że znów jest w świetnej formie. Kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport uzyskał najlepszy czas w trwającej aż trzy godziny, pierwszej z trzech czwartkowych sesji testowych. Po skupieniu się na długich przejazdach w drugiej sesji, w trzeciej Antoni niemal wyrównał swój poranny rezultat, kończąc trening na szóstym, a cały dzień na czwartym miejscu.

Na liczącym blisko sześć kilometrów torze Silverstone, na którym zaledwie dwa tygodnie temu gwiazdy Formuły 1 walczyły w Grand Prix Wielkiej Brytanii, Antoniego czekają w ten weekend dwa, liczące po 15 okrążeń, wyścigi. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę o 15:15 polskiego czasu. Drugi w niedzielę o 15:30. Każdy z wyścigów poprzedzony będzie poranną sesją kwalifikacyjną. Na piątek tradycyjnie zaplanowano także trzy oficjalne, wolne treningi. Relacja z pierwszego wyścigu w sobotę o 18:10 w Polsacie Sport News. Drugi wyścig na żywo w niedzielę o 15:30 w Polsacie Sport Extra.

Po długiej przerwie nie mogłem się doczekać powrotu za kierownicę mojego bolidu. Wykonaliśmy dzisiaj dużo pracy, zaliczając zarówno krótkie, jak i długie przejazdy, a także sprawdzając różne poziomy docisku i ustawienia. Jestem zadowolony z mojego tempa i czasów. Rok temu zaliczyłem na Silverstone udany weekend i mam nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Liczne szybkie łuki przypominają mi trochę belgijskie Spa-Francorchamps, a właśnie takie tory lubię najbardziej. Po czwartym miejscu w ostatniej rundzie we Francji tym razem chciałbym powalczyć o podium i taki jest mój cel. Jeżdżę coraz szybciej i dużo się w tym sezonie nauczyłem - powiedział Antoni Ptak.

Drobiazgowo przygotowywałem się także do rundy na Silverstone, spędzając sporo czasu w symulatorze i analizując wyścigi sprzed roku. Testowaliśmy niedawno razem z zespołem na włoskim torze Vallelunga, gdzie sprawdziliśmy wiele różnych ustawień bolidu i mieliśmy bardzo dobre tempo. W ten weekend pracuję także z nowym „coachem”, Nickiem Yelloly, który ma na swoim koncie pracę jako kierowca rozwojowy ekipy Sahara Force India F1. Nie mogę już doczekać się wyścigów, podczas których mam nadzieję, że na trybunach nie zabraknie polskich kibiców.

Kochanski Management Image © Kochanski Management

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE