Menu

EFO: Antoni Ptak znów w czołówce na Silverstone

Antoni Ptak

Po świetnym tempie pokazanym w czwartek, w piątek Antoni Ptak ponownie utrzymywał się w ścisłej czołówce stawki Euroformuły Open. W sobotę na brytyjskim torze Silverstone Polaka czeka pierwszy wyścig czwartej rundy sezonu.

Najszybszy przez większość dnia w czwartek, w piątek 19-letni kierowca ekipy RP Motorsport uzyskał w trzech sesjach treningowych odpowiednio trzeci, czwarty i siódmy wynik, utrzymując szybkie i równe tempo, dzięki któremu liczy w ten weekend na walkę o podia.

W sobotę Antoniego czeka start w pierwszym, liczącym 15 okrążeń wyścigu, który rozpocznie się o 15:15 polskiego czasu, jednak w południe kierowców czeka z kolei 30-minutowa sesja kwalifikacyjna, której wyniki zadecydują o pozycjach na polach startowych.

To był bardzo udany i pracowity dzień. Znów pokazaliśmy razem z zespołem, że mamy potencjał, aby zrealizować nasz cel i walczyć w ten weekend o podium - powiedział Antoni Ptak.

W sobotę rano ważne będzie złożenie w całość kilku szybkich kółek i sięgnięcie po jak najwyższe pole startowe podczas kwalifikacji.

W piątek praktycznie przez cały dzień utrzymywałem się w pierwszej piątce i byłem w czołówce zarówno podczas krótkich, jak i długich przejazdów. W ostatniej sesji mieliśmy już do dyspozycji tylko mocno zużyte opony, podczas gdy kilku rywali zaliczyło przejazdy kwalifikacyjne na nowych, dlatego siódma pozycja nie do końca daje pełny obraz sytuacji.

Jestem zadowolony ze współpracy z Nickiem Yelloly, który doskonale zna ten tor i dał mi podczas treningów kilka cennych wskazówek. Świetnie bawię się także jeżdżąc po Silverstone, który jest jednym z moich ulubionych obiektów z kalendarza Euroformuły. Szczególną frajdę daje zakręt Stowe, który jest bardzo szybki i w którym naprawdę czuć limit samochodu. Z drugiej strony nie brakuje tutaj wymagających i skomplikowanych sekcji, jak szybkie łuki Maggots i Becketts. Choć jesteśmy w Anglii, dopisuje także pogoda. Teoretycznie była największa w ten weekend szansa na deszcz, ale było jedynie nieco pochmurno - dodał Polak.

Kochanski Management Image © Kochanski Management

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE