Menu

V8 Supercars: Runda w Malezji odwołana

Luala Lumpur

Planowana na 12-14 sierpnia runda na ulicach malezyjskiego Kuala Lumpur została odwołana. Rok temu odbyła się tam pokazowa runda z udziałem każdego auta uczestniczącego w serii. Pojawili się wówczas: Scott McLaughlin z Volvo, Chaz Mostert z Forda, Craig Lowndes z Holdena, Rick Kelly z Nissana oraz Will Davison w Mercedesie, który po sezonie 2015 opuścił szeregi Virgin Australia Supercars Championship.

Początkowo promotorzy podpisali kontrakt na 4 lata, czyli do 2019 roku. Jednak wszystko zaczęło się od sporu między starym a nowym promotorem, czyli GT Global oraz City Motorsport.

Szef Supercars, James Warburton, początkowo ustalił datę rundy na koniec maja 2016 roku, jednak niemożliwe okazało się przygotowanie ulic Kuala Lumpur tak szybko.

Zostaliśmy oficjalnie poinformowani przez promotora rundy, że z powodu procesu na linii jego i byłego promotora nie będziemy w stanie przygotować toru na dni 12-14 sierpnia, przy czym podkreślamy, że strona państwa nie ponosi żadnej winy za obecną sytuację - powiedział Warburton.

Runda w Malezji zostaje oficjalnie odwołana. Pozostaje nam tylko przeprosić wszystkich fanów, ale niestety na to nie mamy wpływu, gdyż jest to sprawa poza naszą kontrolą.

Alternatywy nie było. Tor Sepang zarezerwowany jest dla innych serii, takich jak F1, MotoGP czy World Superbike.

Virgin Australia Supercars podpisało umowę na 4 lata blisko 12 miesięcy temu. Dodatkowo Warburton twierdzi, że nie zrezygnowali z wyścigu za rok, ale planują tez dodać dwa wyścigi w Azji.

Umowa jest do 2019 roku. Wierzymy, że za rok uda się załatwić wszystkie formalne kwestie między promotorami a samych emocji nie zabraknie i będzie to runda do zapamiętania na lata, gdyż tor w Kuala Lumpur wygląda świetnie. W dalszym ciągu mamy w planach promocje naszej serii w Azji i rozważamy wiele opcji by jeszcze w tym roku zorganizować jakiś wyścig w tym regionie świata - podsumował Warburton.

Odpadnięcie rundy po ulicach Kuala Lumpur powoduje, że zobaczymy 14 rund i 29 wyścigów. Dodatkowo zwiększy to przerwę między rundami w Ipswich oraz na torze Sydney Motorsport Park.

Image © Flickr / i.gunawan

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE