Menu

Robert Kubica trzeci w Rajdzie Coppa Citta di Lucca

Robert Kubica

W ten weekend Robert Kubica wystartował z Maciejem Szczepaniakiem we włoskim Rajdzie Coppa Citta di Lucca. Polska załoga pomimo przebicia opony na ostatnim OS-ie zajęła ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy odcinek specjalny Pizzorne 1 (11.6 km) wygrała załoga Michelilini / Perna, jadąca Skodą Fabią R5 (8:13.3). Włosi wyprzedzili na mecie odcinka Paula-Antoine Santoniego z Francji (+10.3) oraz Gabriela Ciavarelliego (+15.5). Załoga Kubica / Szczepaniak zajęła piąte miejsce ze stratą do Michelliniego 31.7 sekund.

Również i drugi OS San Rocco 1 wygrał Michellini z czasem 7:25.5. Drugie miejsce przypadło Santoniemu, który stracił do Włocha dwie sekundy. Bardzo dobre trzecie miejsce zajął Robert Kubica tracąc 16.1 sekundy i utrzymując prowadzenie w klasie S1600.

Trzeci odcinek specjalny o 0.5 sekundy przed Rudy Michellinim wygrał Paul-Antoine Santoni (6:03.8). Trzecie miejsce zajął Gabriel Ciavarelli ze stratą 7.6 sekund. Załoga Kubica / Szczepaniak tym razem była czwarta.

Czwarty odcinek specjalny został odwołany z powodu wypadku Michelliniego, natomiast nowym liderem rajdu został Paul-Antoine Santoni.

Na trasie San Rocco 2 najlepszy okazał się Francuz Santoni (7:30.6), wyprzedzając drugiego Roberta Kubicę o 14.2 sekundy. Polak dzięki świetnej jeździe awansował na drugie miejsce klasyfikacji generalnej rajdu i nadal utrzymywał prowadzenie w klasie S1600.

Podczas Cune 2 ponownie najlepszym okazał się francuski kierowca, natomiast drugie miejsce zajęła polska załoga, która do lidera straciła 15.5 sekund.

Podczas ostatniego odcinka Pizzorne 3 Robert Kubica przebił oponę, co spowodowało spadek aż na czterdziestą drugą lokatę i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Zwycięzcą okazał się po raz kolejny Santoni, który wyprzedził o ponad trzydzieści sekund Paolinelliego.

Późnym wieczorem okazało się, że lider Santoni miał wypadek drogowy (kierowca i pilot trafili do szpitala), dlatego też załoga została zdyskwalifikowany z ostatecznych wyników rywalizacji.

Po zakończonym rajdzie pojawiły się pewne sprzeczności w ostatecznych wynikach, po wypadku Santoniego, jednak załoga Robert Kubica i Maciej Szczepaniak utrzymali trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu.