Menu

Patryk Kosiniak nadal liderem po podium w Schleiz

Patryk Kosiniak

Patryk Kosiniak wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup po wywalczeniu trzeciego miejsca w niedzielnym, piątym wyścigu sezonu na niemieckim torze Schleizer Dreieck.

27-latek przystępował do wyjątkowego weekendu na jedynej ulicznej trasie w kalendarzu broniąc 14-punktowego prowadzenia w tabeli po dwóch zwycięstwach i dwóch drugich miejscach w czterech wcześniejszych wyścigach.

W niedzielę, po starcie z trzeciej pozycji, tarnowianin mimo problemów z brakiem przyczepności długo jechał na drugim miejscu, ostatecznie finiszując na trzeciej lokacie, dzięki której na trzy wyścigi przed końcem sezonu prowadzi w tabeli z przewagą pięciu oczek.

Dwa kolejne wyścigi pucharu Yamahy odbędą się na znanym z mistrzostw świata MotoGP i World Superbike torze w holenderskim Assen w dwa najbliższe weekendy. Następnie motocyklistę z Tarnowa czeka start w Poznaniu w mistrzostwach Polski, w których prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600.

To była bardzo trudna runda, ponieważ przez cały weekend szukaliśmy odpowiednich ustawień i walczyliśmy z brakiem przyczepności tylnego koła, także podczas wyścigu - mówi Patryk Kosiniak. Mimo wszystko po długiej i zaciętej walce znów stanąłem na podium i choć moja przewaga w tabeli stopniała, to jednak nadal jestem liderem klasyfikacji generalnej.

Teraz czekają nas dwie rundy w Holandii w dwa kolejne weekendy. Bardzo lubię tor w Assen. Zawsze byłem tam szybki, dlatego nie mogę się doczekać wyścigów i chcę tam walczyć o kolejne zwycięstwa.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE