Menu

Paweł Szkopek wraca do Poznania po kolejne wygrane

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach motocyklowych mistrzostw Polski w Poznaniu, gdzie będzie walczył o kolejne zwycięstwa i powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej klasy Superbike.

Dziewięciokrotny mistrz Polski wygrał pięć z sześciu tegorocznych wyścigów, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej o 23 punkty wyprzedza Czecha Michala Semberę.

Podczas drugiego w tym sezonie weekendu wyścigowego w Poznaniu motocyklista ekipy FHP Wójcik Racing Team będzie chciał powiększyć swoje prowadzenie i walczyć o kolejne zwycięstwa. Tym bardziej, że w sobotę świętował będzie za sterami swojej Yamahy R1 swoje 41. urodziny.

Sobotni wyścig klasy Superbike i Superstock 1000 rozpocznie się o godzinie 16:25. Niedzielny o 15:15. Każdy z wyścigów liczył będzie po 14 okrążeń i zostanie poprzedzony porannymi treningami i kwalifikacjami.

Co prawda sierpień oznacza wakacyjną przerwę od startów w mistrzostwach świata, ale ten miesiąc i tak zapowiada się pracowicie, ponieważ czekają nas aż dwa wyścigowe weekendy w Poznaniu – mówi Paweł Szkopek, który rywalizuje w tym roku także w pełnym cyklu MŚ World Superbike.

„Nie mogę się doczekać kolejnego startu przed polskimi kibicami. Chcę walczyć o kolejne zwycięstwa i zrobić kolejny krok w kierunku wyjątkowego, dziesiątego tytułu, ale wiem, że nie będzie łatwo, bo rywale są w tym sezonie bardzo szybcy. Szykuje się zacięta i widowiskowa walka, ale jestem na nią gotowy.

Cieszę się także, że relacje z moich startów w mistrzostwach Polski będzie można oglądać na żywo w internecie. To świetna inicjatywa, dzięki której polskie wyścigi motocyklowe dotrą z pewnością do dużo szerszego grona miłośników sportów motorowych. Do zobaczenia!

Po raz pierwszy starty Pawła Szkopka w mistrzostwach Polski oglądać będzie można na żywo w internecie.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE