Menu

STCC: Johan Kristoffersson - Nasz sukces można porównać do polowania

Johan Kristoffersson

To już półmetek Skandynawskich Wyścigów Samochodów Turystycznych, w których od początku dominuje zespół Polestar Cyan Racing dysponujący samochodem Volvo S60.

Johan Kristoffersson z PWR Racing startujący Seatem jest na trzeciej pozycji w tabeli o mistrzostwo STCC i traci zaledwie 12 punktów do Roberta Dahlgrena, który dużą ilość punktów stracił w ostatnich dwóch pechowych dla niego wyścigach.

PWR Racing w tym roku dysponują trzema nowymi Seatami i ich debiut nie był do końca udany, aczkolwiek po kilku wyścigach, kierowcy tego zespołu kilkukrotnie stawali na podium.

W Szwecji można by przyznać, że jednym ze sportów jest polowanie, ja właśnie tak się teraz czuje, jakbym był na polowaniu, gdzie trzeba być bardzo skupionym i skoncentrowanym na celu - powiedział Johan Kristoffersson.

Jak wiecie nasz początek sezonu był bardzo nieudany, ale wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko nad naszym sukcesem, który zaczął owocować w zdobywanie punktów i osiąganiu pierwszych linii startowych. Nasz sukces można porównać do polowania, gdzie trzeba na początku po cichu się skradać i znaleźć dogodną pozycję do ataku i tak wałaśnie zrobiliśmy, chodź nie do końca to było planowane.

Wiemy, że możemy nawiązać równą walkę z Volvo i ta mała ilość punktów straty do drugiego miejsca jest do odrobienia, a nawet przy ciężkiej pracy i odrobinie szczęścia możemy powalczyć o pierwsze miejsce.

Wszyscy w zespole uważamy, że przełomem będzie najbliższy wyścig na torze Karlskoga Motosrstation, już za tydzień i to nam pokaże czy mamy szanse na mistrzostwo - dodał.

Kristoffersson jest jednym z tych utalentowanych kierowców, którzy także aktywnie uczestniczą w zawodach RallyCross, jak również biorą udział w FIA World RX.

Zespołowy kolega Kristofferssona, Daniel Haglöf, także doskonale się spisuje i zajmuje czwarte miejsce w ogólnej kwalifikacji, jednakże traci ponad 60 punktów do Johana.

Emma Kimilainen w tym sezonie może mówić o dużym pechu, gdyż aż trzy razy ulegała wypadkowi na torze, a jeden z nich wykluczył ją z jednej rundy.

Image © Adam Owczarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE