Menu

ERC: Kajetanowicz utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Rzeszowskim

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran / Lotos Rally Team

Pomimo trudnego poranka, Kajetan Kajetanowicz prowadzi w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego. Załoga Lotos Rally Team prowadzi z przewagą trzydziestu trzech sekund nad drugim Bryanem Bouffierem, który popełnił błąd na odcinku Lubiena 2. Trzeci w klasyfikacji Grzegorz Grzyb traci do rodaka 1:51.8.

Pierwsza pętla

Piątkowy poranek kierowcy ERC rozpoczęli od OS-u Konieczkowa 1, a trasa liczyła 8.82 km. Nie był to szczęśliwy odcinek specjalny dla Łukasza Habaja i Piotra Wosia. Polska załoga wypadła z drogi i na mecie zameldowała się z prawie trzyminutową stratą. Jadący tuż za nimi Kajetan Kajetanowicz musiał zwolnić przez co stracił dziesięć sekund. prowadzenie w rajdzie na rzecz Bryana Bouffier.

Jak się później okazało po interwencji sędziów i korekcie czasów, „Kajto” pozostał na pozycji lidera i ostatecznie zajął drugie miejsce na OS2 ze startą do Francuza wynoszącą 3.2 sekundy. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Grzyb. Rewelacyjnym tempem natomiast jechał kierowca ERC2 Wojciech Chuchała, który zajął ostatecznie czwartą lokatę.

Drugi piątkowy odcinek specjalny Lubenia 1 był pechowy dla Grzegorza Grzyba. Załoga przebiła oponę na najdłuższym odcinku rzeszowskiej imprezy. Pomimo tej przygody utrzymał trzecie miejsce w generalce.

Najlepszy okazał się Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem uzyskując czas 13:47.0. Załoga była szybsza od drugiego Bryana Bouffier o 6.2 sekundy. Trzeci był Łukasz Habaj ze stratą 12.7 sekundy. Świetnie radził sobie w piątkowy ranek Jakub Brzeziński, który zajmował czwartą lokatę w imprezie.

Ostatni OS przed serwisem Chmielnik 1 wygrał Bryan Bouffier z czasem (10:34.0). Drugie miejsce przypadło Kajetanowi Kajetanowiczowi (+4.1), a trzecie Łukaszowi Habajowi (+12.2).

Wśród kierowców ERC2 po trzech piątkowych odcinkach specjalnych nadal na prowadzeniu był Wojciech Chuchała z przewagą 1:53.2 nad jedynym rywalem Tiborem Erdi Jr.

W klasyfikacji ERC 3 zacięta rywalizacja trwała pomiędzy Tomaszem Grycem a Nikołajem Gryazinem. Rosjanin po porannej pętli prowadzi o 4.6 sekundy przed Polakiem.

Druga pętla

Popołudniowy przejazd Konieczkowej był spokojniejszy. Najlepszym rezultatem popisał się Kajetan Kajetanowicz notując czas 4.45.1. Drugi był Bouffier ze stratą 2.6 sekundy. Trzecie miejsce zajął Łukasz Habaj.

Odcinek Lubenia 2 był pechowy dla Bryana Bouffier. Auto francuskiego kierowcy obróciło się na trasie i jego strata do Kajetanowicza wzrosła do 25 sekund. Drugie i trzecie miejsce podczas OS6 przypadło kolejnym polskim ekipom (Łukasz Habaj zanotował drugi czas, a trzeci był Grzegorz Grzyb).

Ostatni odcinek dnia, Chmielnik 2, wygrał Kajetan Kajetanowicz (10:26.7) i powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego, Bryanem Bouffier, do 33 sekund. Francuz na dziewiętnastokilometrowym odcinku zajął drugie miejsce, tracąc do załogi Kajetanowicz/Baran + 7.7 sekundy. Ponownie trzeci był Łukasz Habaj.

W rywalizacji ERC2 nie ma sobie równych Wojciech Chuchała, który po siedmiu odcinkach specjalnych wyprzedza Tibora Erdiego o 8:54.7.

Wśród ekip ERC3 po piątkowej rywalizacji prowadzi Rosjanin Nikołaj Gryazin, który powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji Tomaszem Grycem do 17 sekund.