Menu

Motocykliści BMW Sikora Motorsport zapraszają na mistrzostwa świata na niemieckim torze Lausitzring

BMW Sikora Motorsport

W dniach 16-18 września na niemieckim torze Lausitzring odbędzie się połączona runda motocyklowych mistrzostw świata World Superbike i międzynarodowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM. Do walki stanie także ekipa BMW Sikora Motorsport, która liczy na gorący doping polskich kibiców.

To będzie niesamowity weekend. Najszybsi motocykliści świata wracają z prędkościami ponad 300 km/h na zapierający dech w piersiach tor Lausitzring po ośmioletniej przerwie. Podczas połączonej z WorldSBK rundy na obiekcie leżącym zaledwie 70 km od polskiej granicy zmierzą się także zawodnicy serii Superbike*IDM, w tym jedyna polska ekipa w stawce, BMW Sikora Motorsport.

Czegoś takiego, tak blisko polskiej granicy, jeszcze nie było – mówi Ireneusz Sikora, trzykrotny mistrz Polski klasy Superbike. Polscy kibice będą mogli z bliska, z ogromnych trybun Lausitzringu, zobaczyć w akcji najszybszych motocyklistów świata, a także dopingować swoich rodaków.

Rundy WorldSBK gromadzą na torach ponad sto tysięcy fanów, którzy tworzą niesamowitą atmosferę i z pewnością tak samo będzie i w tym przypadku. Nie możemy się już doczekać startu przed własną publicznością, dla której przygotowaliśmy szereg atrakcji i specjalną strefę dla polskich kibiców.

Tak wyjątkowa impreza wymaga także wyjątkowej oprawy, dlatego organizatorzy przygotowali dla polskich i niemieckich fanów dodatkowe atrakcje. Już w sobotę, 20 sierpnia, na ulicy Karla Marksa w centrum Frankfurtu nad Odrą w godzinach 11:00 – 14:00 odbędą się specjalne przejazdy zawodników mistrzostw świata, a także pokazy motocyklowego stuntu i sztucznych ogni. Kibice będą mogli poczuć namiastkę tego, co czeka ich na Lausitzringu w dniach 16-18 września oraz z bliska zobaczyć najmocniejsze motocykle Superbike na świecie. Wszystko to odbywać się będzie tuż przy moście nad Odrą prowadzącym do Słubic.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE