Menu

Paweł Szkopek wraca do Poznania po dziesiąty tytuł

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek wystartuje w najbliższy weekend w Poznaniu w wyścigach przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike chcąc przypieczętować wyjątkowy, dziesiąty tytuł.

Startujący Yamahą R1 w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team, Szkopek wygrał siedem z ośmiu tegorocznych wyścigów, dzięki czemu prowadzi w tabeli w przewagą aż 60 punktów. Jeśli 41-latek z Dobrzykowa utrzyma tempo pokazane do tej pory, dziesiąty tytuł mistrza Polski będzie mógł zapewnić sobie już w ten weekend, na dwa wyścigi przed końcem sezonu, i taki też jest plan całej ekipy.

Pierwszy z wyścigów połączonych klas Superbike i Superstock 1000 odbędzie się w sobotę o godzinie 16:10. Drugi w niedzielę o 15:25.

Dwa tygodnie temu zaliczyliśmy w Poznaniu idealny weekend, ale choć wygrałem oba wyścigi zabrakło mi kilku punktów, aby już na półmetku sezonu przypieczętować tytuł – mówi Paweł Szkopek. Wracamy więc do Poznania z zamiarem postawienia kropki nad i, i sięgnięcia po wyjątkowe, dziesiąte mistrzostwo.

Jednocześnie start w mistrzostwach Polski będzie dla mnie świetną okazją do potwierdzenia formy przed bardzo ważną, wrześniową rundą mistrzostw świata World Superbike, która odbędzie się w Niemczech, tuż przy polskiej granicy i będzie dla mnie niemal jak domowy wyścig.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE