Menu

Paweł Szkopek ponownie w MŚ World Endurance

Paweł Szkopek

Tydzień po wywalczeniu dziesiątego w karierze tytułu motocyklowego mistrza Polski Paweł Szkopek wystartuje w najbliższą sobotę w ośmiogodzinnym wyścigu na torze Oschersleben, ostatniej rundzie tegorocznych mistrzostw świata FIM World Endurance.

Szkopek, który w niedzielę przypieczętował za sterami Yamahy R1 ekipy Wójcik FHP Racing Team kolejne mistrzostwo polskiej klasy Superbike, w najbliższy weekend ponownie połączy siły ze startującym w pełnym cyklu FIM EWC, polskim zespołem LRP Poland, w którym jego partnerami będą Marcin Walkowiak i Paweł Górka. Trójka ta wywalczyła już punkty podczas wcześniejszej rundy MŚ, 12-godzinnego wyścigu w portugalskim Portimao.

Polska załoga będzie jedną z 37 na polach startowych. Jednym z rywali Polaków będzie m.in. zawodnik MotoGP, Brytyjczyk Bradley Smith. Liczący 3.6 km tor Oschersleben leży zaledwie 180 km za zachód od Berlina. W połowie września Pawła Szkopka czeka z kolei start w MŚ World Superbike na innym niemieckim obiekcie, Lausitzring.

Cieszę się, że po raz drugi otrzymałem od zespołu LRP Poland zaproszenie do startu i pomocy podczas wyścigu MŚ FIM World Endurance - mówi Paweł Szkopek. Każda chwila spędzona na motocyklu to dobry trening przed drugą połową sezonu w MŚ World Superbike, więc nie mogę doczekać się weekendu.

Jadę do Niemiec kilka dni po wywalczeniu wyjątkowego, dziesiątego tytułu mistrza Polski, ale jestem już w pełni skoncentrowany na rywalizacji na torze Oschersleben. To wymagający, pełen zmian kierunków i trudny obiekt, na którym nie ma czasu na odpoczynek. Także na prostej startowej, na której walczymy z unoszącym się przednim kołem. Startowałem tam w MŚ FIM EWC już dwa lata temu i po ośmiu godzinach czułem się bardziej zmęczony, niż po 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, co pokazuje, jak wymagające są to zmagania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że podobnie jak w Portugalii, także w tej rundzie wywalczymy punkty, a moje doświadczenie w tej serii pomoże ekipie zrobić kolejne postępy.

Media4Racing Image © Media4Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE