Menu

ERC: Jan Kopecky liderem Rajdu Barum

Jan Kopecky

Jan Kopecky został liderem Rajdu Barum po pierwszym odcinku specjalnym. Na trzecim miejscu ze stratą 1.3 s znajduje się Kajetan Kajetanowicz.

W piątek rozpoczęła się ósma runda Rajdowych Mistrzostw Europy – czeski Rajd Barum. Jest to czterdziesta szósta edycja tej asfaltowej imprezy. Rajd odbywa się w mieście Zlin, które znajduje się we Wschodnich Morawach.

Do Rajdu Barum zgłosiła się cała czołówka ERC: Kajtan Kajetanowicz, Aleksej Łukjanuk czy Łotysz Ralfs Sirmacis. Na starcie nie zabrakło wielokrotnego mistrza Polski, Bryana Bouffier’a oraz Jana Kopecky’ego, który na co dzień rywalizuje w WRC2. Również w Czechach wystartowały trzy polskie załogi klasyfikowane w klasach ERC – Kajetan Kajetanowicz i Łukasz Habaj rywalizują w ERC, a w ERC3/ERCJunior Łukasz Pieniążek.

Po godzinie dziewiątej odbył się odcinek kwalifikacyjny, podczas którego najszybszy okazał się Rosjanin Aleksiej Łukjanuk (2:25.1) wyprzedzając o 0.3 sekundy Czecha Jana Kopecky’ego oraz o 1.3 sekundy Kajetana Kajetanowicza. Z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz Habaj notując szósty rezultat.

W piątek wieczorem został rozegrany tylko jeden OS – super odcinek specjalny Zlin liczący 9.30 kilometra. Najlepszym kierowcą okazał się Jan Kopecky. Czech na mecie uzyskał czas 6:31.6 i był szybszy od Rosjanina Aleksieja Łukjanuka o 0.8 sekundy. Trzecie miejsce przypadło polskiej załodze Lotos Rally Team, Kajetanowi Kajetanowiczowi i Jarosławowi Baranowi (+1.3 sekundy). Druga ekipa z Polski Łukasz Habaj i Piotr Woś zajęli czternaste miejsce.

W klasie ERC Junior i ERC3 na czwartym miejscu plasuje się Łukasz Pieniążek ze stratą 6.2 sekund do lidera.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE