Menu

Powrót na podium Łukasza Pieniążka i Przemka Mazura w FIA ERC

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur

Łukasz Pieniążek i Przemek Mazur udowodnili, że należą do jednych z najszybszych kierowców w stawce Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów. Podczas Rajdu Barum polska załoga zajęła znakomite drugie miejsce w klasyfikacji cyklu.

Przedostatnia runda juniorskiego czempionatu została rozegrana w czeskim Zlinie, nieopodal polskiej granicy na starcie zgromadziło się ponad 130 załóg. Licząca piętnaście odcinków specjalnych trasa wiodła przez charakterystyczne asfalty pełne niespodzianek i bardzo wymagających momentów. O tym, jak trudne są to trasy przekonało się wielu utytułowanych zawodników.

Łukasz Pieniążek i Przemek Mazur od pierwszych kilometrów postawili na szybką, ale jednocześnie także rozsądną jazdę. Celem były oczywiście kolejne punkty w mistrzostwach Europy, jednak najważniejsze było uniknięcie przygód i dotarcie do mety.

Ta taktyka od początku przynosiła znakomite efekty, już na drugim odcinku specjalnym Łukasz i Przemek wskoczyli do pierwszej trójki w klasyfikacji juniorów. Pomimo że głównymi rywalami Polaków byli fabryczni kierowcy Opla walka toczyła się na ułamki sekund.

Na piątym oesie załoga awansowała na drugie miejsce, a świetną dyspozycję potwierdziła wygrana na OS6. Bezbłędna jazda pozwoliła na utrzymanie wysokiej lokaty na koniec sobotniego etapu.

Niedzielne próby stały pod znakiem wysokiego tempa. Na wszystkich oesach Pieniążek i Mazur notowali czasy w pierwszej trójce – czterokrotnie byli drudzy, raz trzeci, a na koniec rywalizacji ustanowili najlepszy czas na OS15. Bezbłędne tempo pozwoliło Łukaszowi i Przemkowi cieszyć się z kolejnego podium w tym sezonie.

Polska załoga w 46. Rajdzie Barum zajęła zarówno drugie miejsce w klasyfikacji ERC Junior, jak i w klasie RC4.

Wynik pozwolił im na powrót do czołowej trójki w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Już za dwa tygodnie Łukasz i Przemek staną na starcie ostatniej rundy cyklu w łotewskim Rajdzie Liepaja.

Mamy za sobą naprawdę ciężki okres, więc przystępowaliśmy do Rajdu Barum bardzo mocno zmotywowani i chcieliśmy przełamać złą passę - powiedział Łukasz Pieniążek. Przez cały weekend jechaliśmy szybkim tempem, ale przy okazji unikaliśmy błędów. Priorytetem było zdobycie punktów i powrót na podium Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów. Zrealizowaliśmy ten plan i zajęliśmy drugie miejsce w Rajdzie Barum, co nas naprawdę niezmiernie cieszy. Przed nami ostatnia runda cyklu Rajd Liepaja, do którego przystąpimy uskrzydleni wynikiem z Czech. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, których doping był dla nas szalenie ważny.

Przemysław Mazur dodał: Jesteśmy naprawdę zadowoleni z drugiego miejsca w Rajdzie Barum w klasyfikacji ERC Junior. Trasy były jednymi z trudniejszych, z którymi przyszło nam się mierzyć w tym sezonie. Oesy były bardzo szybkie, przechodziły przez wiele szczytów, z bardzo różnorodnymi cięciami i pułapkami w postaci żwiru na drodze. To był kawał męskiej przygody. Łukasz po raz kolejny pokazał jednak, że lubi wymagające odcinki specjalne. Zdobyliśmy bardzo ważne punkty w kontekście końcowej klasyfikacji cyklu i mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie podium w tym sezonie.

Łukasz Pieniążek Image © Łukasz Pieniążek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE