Menu

Daniel Haglöf wygrywa wyścig otwarcia, dramat Roberta Dahlgrena

Daniel Haglof / PWR Racing Team

Daniel Haglöf z PWR Racing Team po raz trzeci w tym sezonie zdobył najwyższy stopień podium i po raz drugi z rzędu wygrał na torze Solvalla.

Haglöf startował z drugiego miejsca zaraz za Björnem Wirdheim z Flash Engineering i przed liderem tabeli generalnej Richardem Göranssonem z Polestar Cyan Racing.

Wirdheim wystartował bardzo dobrze i obronił swoją pierwszą pozycję na starcie, aczkolwiek kilka sekund później popełnił duży błąd i nie wyhamował przed jednym z zakrętów pozwalając w szkolny sposób się wyprzedzić. Po tym manewrze Haglöf objął prowadzenie, a zaraz za nim rozpoczęła się zażarta walka o drugą pozycję pomiędzy Göranssonem, Dalhgrenem, Wirdheimem i zastępującym w wyścigu Emme Kimilainen, Philipem Morin.

Dramatyczna walka rozpoczęła się pomiędzy kierowcami Polestar Cyan Rancing, gdyż to oni obaj walczą o tytuł mistrzowski. Koledzy z zespołu wyprzedzali się kilkakrotnie do czasu, gdy Göransson wpadł w poślizg i na chwilę stracił przyczepność, po czym próbował dogonić Dahlgrena i na jednym z zakrętów uderzył w jego tył, co spowodowało, że obaj stracili kontrole na autami.

Na skutek kolizji tylny zderzak wgniótł się bardzo mocno dotykając tylnej opony, a na skutek tarcia auto Dahlgrena się zapaliło i on sam był zmuszony zatrzymać się w bezpiecznym miejscu tak, aby ekipy ratownicze mogły ugasić auto.

Richard Göransson po tym manewrze spadł na czwartą pozycję za Björna Wirdheima i debiutującego w wyścigu Philipa Morin.

Jako piąty linię mety minął Reuben Kressner, który od samego początku jechał bardzo ostrożnie i był świadomy swojej dużej przewagi nad jadącymi za nim kierowcami Mattiasem Anderssonem i Rasmusem Mårthenem, którzy do mety dojechali kolejno na szóstej i siódmej pozycji.

Lunis Ohlsson po kolizji na jednym z zakrętów musiał się wycofać z wyścigu podobnie jak Carl Philip Bernadotte.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE