Menu

Linus Ohlsson wygrywa deszczowy wyścig główny

Linus Ohlsson / Flash Engineering

Linus Ohlsson z Flash Engineering wygrał wyścig w bardzo trudnych warunkach deszczowych i było to jego pierwszym zwycięstwem od 2013 roku.

Volvo Polestar Cyan Rancing dzięki podwójnemu podium zdobyło tytuł mistrzowski wśród konstruktorów czwarty raz z rzędu i najprawdopodobniej ostatni po tym jak STCC w przyszłym roku zmieni się w TCR, a Volvo jest jedynym producentem niemającym samochodu w tej klasie.

Ohlsson stanął przed szansą po tym jak w drugim wyścigu zawodnicy startowali z odwróconej kolejności, a warunki na torze były bardzo trudne, gdyż z powodu deszczu tor był bardzo ślizgi. Tor w Solvalla jest budowany raz do roku, tylko na potrzeby STCC i za każdym razem pojawia się nowy kilkudniowy asfalt, który w warunkach deszczowych po części zamienia tor w lodowisko. Zawodnik Flash Enginering prowadził od samego startu do mety i dzięki zamieszaniu na torze wywalczył ponad 28-sekundową przewagę, której nie oddał do samego końca.

W dalszej części stawki było bardzo dramatycznie - Robert Dahlgren, po tym jak zapaliło się jego auto, musiał wycofać się z pierwszego wyścigu, ale za wszelka cenę chciał odzyskać stracone punkty do Göranssona, lidera tabeli.

Obaj kierowcy startowali z końca stawki, ale tym razem byli bardziej ostrożni, aby nie popełnić błędów z pierwszego wyścigu. Dahlgren, po tym jak przedzierał się przez cały wyścig i walczył ze swoim kolegą zespołowym, ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji przed Göranssonem, który tracił do niego ponad trzy sekundy.

Rasmus Mårthen zaliczył bardzo dobry występ i niezagrożony dojechał na czwartej pozycji, wyprzedzając debiutanta w STCC Philipa Morin o prawie pól minuty.

Książe Carl Philip Bernadotte dojechał do mety na pozycji szóstej, tracąc aż dwa okrążenia, a Mattias Andersson zamknął stawkę, jako siódmy.

Jeden z faworytów do końcowego podium, Johan Kristoffersson, reprezentujący barwy PWR Racing Team i obecnie plasujący się na czwartej pozycji w mistrzostwach nie startował w wyścigu ze względu na start w Rally WX.

Za trzy tygodnie decydujący ostatni wyścig sezonu na torze Knutstorp w południowej części Szwecji.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE