Menu

Pierwsza kobieta na stałe w Virgin Australia Supercars

Simona de Silvestro

Jak przewidywałem kilka tygodni temu, w Virgin Australia Supercars doszło do podpisania kontraktu z Simoną de Silvestro. Szwajcarka będzie pierwszą kobietą jako pełnoetatowy kierowca w historii australijskiego motorsportu.

W poniedziałek doszło do transakcji, a szef serii James Warburton potwierdził o zawarciu umowy, dzięki której przez kolejne trzy lata będziemy mogli oglądać Simonę na torach Australii i Nowej Zelandii.

Simona zaliczyła debiut już rok temu podczas najważniejszego wyścigu w roku Bathurst 1000, do którego wystartowała z dziką kartą razem z Renee Gracie. Obie kierowały Forda Falcona.

W tym roku Panie wystartują do wyścigu Bathurst 1000 podobnie jak przed rokiem z dzika kartą, lecz za kierownicą Nissana Altimy i będą mogły liczyć na obsługę załogi Nissan Motorsport.

To niesamowita chwila ogłoszenia tego wielkiego wydarzenia, na którym może skorzystać całe Virgin Australia Supercars Championship - powiedział Warburton.

Chcieliśmy na stałe kobietę, a Simona jest kierowcą światowej klasy. Obok Daniki Patrick oraz Sary Fisher mogła się pochwalić podium w wyścigu Indy Car i dlatego uznaliśmy, że będzie świetna dla VASC. To będzie coś niesamowitego, gdy Simona stanie na starcie wyścigu Clipasl 500 w Adelajdzie w marcu następnego roku. To ekscytujące, a kontrakt na 3 lata da samej zawodniczce szansę zapisania się na karcie serii na stałe.

Sama zawodniczka jest bardzo podekscytowana podpisaniem umowy. Rok temu pierwszy raz miałam okazję prowadzić auto jednej z marek startujących w tej serii. Po Bathurst stwierdziłam, że to powinien być mój cel. Sama jazda Fordem była niewiarygodnym doświadczeniem. Ten cel stał się zrealizowany niesamowicie szybko i chciałabym od razu podziękować Panu Warburtonowi za to, że we mnie uwierzył i tak bardzo chciał mnie w swojej serii. To będzie mój pierwszy kontrakt na stałe w serii. Dostanę topowe auto, ale zarazem będzie bardzo dużo nowych rzeczy do nauczenia. Poza tym bardzo dziękuję Harvey'owi Normanowi, bez którego na pewno by mnie tutaj nie było - podsumowała to wydarzenie Simona De Silvestro.

Clipsal 500 to jedna z największych rund, a tylko w tym roku przez weekend tor odwiedziło 263.500 ludzi a impreza przyniosła więcej niż 40 mln dolarów.

Właściciel, a zarazem kierowca Nissan Motorsport, patrzy z optymizmem na fakt, że Simona pojedzie Nissanem podczas tegorocznego Bathurst 1000.

To niesamowite, że w tym roku na Bathurst wystawimy 5 aut. Gdy okazało się, że dzika karta dla Pań to sprawa otwarta bez zastanowienia udostępniliśmy naszą Altimę dla nich. Wiemy jak to jest startować z dziką kartą, ale zrobimy wszystko, aby im pomóc w odniesieniu dobrego rezultatu - stwierdził Kelly.

Weekend w Bathurst odbędzie w dniach 6-9 października.

Image © Formula E

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE