Menu

Kobiece Bathurst - podejście drugie

Od lewej: Renee Gracie i Simona de Silvestro

Nissan Motorsport postanowił ściągnąć mechaników z programu GT aby obsługiwali Simonę De Silvestro oraz Renee Gracie podczas australijskiego klasyka Bathurst 1000, który odbędzie się w dniach 6-9 października na torze Mount Panorama. Obie Panie wystartują z dziką kartą.

Szef zespołu Nissana, Scott Sinclair, potwierdził, że dziewczyny będą testowały Altimę przed zmaganiami w Bathurst. Testy te będą trwały dwa dni i odbędą się na torze w Winton, na którym obecnie testują zespoły z etatowymi oraz ich rezerwowymi kierowcami.

Zdecydowano się udostępnić auto Rocka Kelly'ego z poprzedniego sezonu, jednak ma być w nim wszystko wymienione, aby mogło być konkurencyjne z innymi autami. Sinclair zapewnił, że jest to już wykonane w 60 procentach.

W Townsville i Ipswich mieliśmy trzy ciężarówki, w których były cztery auta, a sprzętu zostało na dwa kolejne wyścigi, dlatego też zabiegaliśmy by dzika karta przypadła nam. Dodatkowy garaż to na pewno utrudnienie, ale postanowiliśmy wykorzystać ludzi z programu GT, a ci nie mogą się doczekać rozpoczęcia pracy z modelem Altima. Mają na pewno jeszcze sporo do nauczenia, jeśli chodzi o obsługę auta VASC, ale jest jeszcze sporo czasu i na pewno sobie poradzą - podsumował to wszystko Sinclair.

Tom Garwood to główny mechanik Michaela Caruso z sezonu 2015. W tym roku będzie szefem garażu Pań na słynnym Bathurst.

Garwood wie wszystko na ten temat, będzie idealny do tej roli. Ponieważ mamy cztery auta do obsługi, bazujemy na doświadczeniu ludzi związanych z motorsportem od lat. Rotujemy ludźmi między programami, dzięki czemu trzymamy ich motywację wysoko. Wszyscy jesteśmy drużyną - dodał Sinclair.

Wczoraj szef VASC, James Warburton, potwierdził, że Simona De Silvestro będzie ścigać się w serii przez 3 lata, jednak jej zespół będzie podany dopiero po Bathurst.

Image © Nissan Motorsport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE