Menu

Mads Ostberg na podium w Rajdzie Niedersachsen

Zwycięska załoga rajdu - Fabian Kreim i Frank Christian

Mads Ostberg już wcześniej zapowiadał, że ma zamiar wystąpić w dodatkowym rajdzie asfaltowym wraz ze swoim pilotem Olą Floene, wykorzystując przerwę po odwołaniu Rajdu Chin.

ADAC Rally Niedersachsen to runda asfaltowa, która jest częścią ADAC Rally Master i w tej niemieckiej rundzie pojawiła się norweska załoga, będąc jednocześnie faworytami w rajdzie startując z numerem 1 Fordem Fiestą R5.

Jednakże to nie norweska załoga dyktowała tempo tylko miejscowy zawodnik Fabian Kreim jadący Skodą Fabią R5 i od pierwszego oesu objął prowadzenie w rajdzie. Aż jedenaście odcinków specjalnych wygrał Niemiec, a Norweg zaledwie dwa.

Ten rajd był dużo szybszy niż się spodziewałem. Pierwszego dnia już odczułem, że Kreim jest trochę szybszy niż ja, ale sam start dawał nam dużo radości i możliwości do poprawienia współpracy z moim pilotem- powiedział Ostberg.

Norweg w tym roku sprawuje się zdecydowanie słabiej, o czym wskazują wyniki jak i fakt, że szef M-Sport Malcolm Wilson postawił na innych zawodników podczas testów nowego auta na rok 2017. Od pewnego czasu krążą pogłoski, ze angielski zespół nie jest do końca zadowolony z wyników niezmiernie doświadczonego zawodnika, dlatego może stracić fotel w M-Sport.

Ostberg podkreślał kilka razy przed startem, że pojawił się tam tylko w celach testowych i nie ma zamiaru walczyć za wszelką cenę.

To dla nas świetna lekcja, dużo się nauczyliśmy na asfalcie, a zdobyte drugie miejsce w rajdzie to dla nas bonus do tego, co chcieliśmy osiągnąć - dodał Norweg.

Na trzeciej pozycji do mety dojechał Christian Riedemann jadący Peugeotem 208 w specyfikacji R5.

Image © ADAC/RB Hahn

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE