Menu

Pierwsze podium w Audi Sport TT Cup dla Gosi Rdest

Gosia Rdest

Gosia Rdest, jedyna Polka startująca w Audi Sport TT Cup, wywalczyła pierwsze podium w karierze, w pierwszym wyścigu serii na torze Nurburgring.

Dobry start do pierwszej rywalizacji na niemieckim klasyku okazał się kluczowy dla dalszej walki i ostatecznie zakończenia rywalizacji na podium. Startująca z ósmej lokaty Polka zdołał przebić się już na starcie na czwartą pozycję, choć w powie dystansu straciła jedną lokatę i spadła na piąte miejsce.

Dobre tempo oraz brak błędów przyniósł awans w klasyfikacji i zakończenie rywalizacji na najniższym stopniu podium, który okazał się pierwszym podium w karierze w Audi Sport TT Cup.

Nie mogłam uwierzyć, że po raz pierwszy w swoim życiu stoję na podium Audi Sport TT Cup. Po minięciu linii mety nie byłam w stanie powstrzymać łez. Nigdy nie zapomnę tego dnia – powiedziała po wyścigu Gosia Rdest.

Drugi wyścig nie przyniósł jednak podium, choć po raz kolejny Polka zaprezentowała bardzo dobry start i awans z jedenastej lokaty na czwartą pozycję. Rywalizacja przyniosła jednak niekorzystny obrót spraw i już na drugim okrążeniu Rdest plasowała się na szóstej lokacie, jednak nie dała za wygraną i zdołała awansować o jedno oczko, co ostatecznie przyniosło piąte miejsce.

Miejsce piąte też mi pasuje. Napracowałam się, by znaleźć się w tej pierwszej piątce. Teraz myślami jestem już przy kolejnym wyścigu, który rozegrany zostanie w Budapeszcie. Tam z pewnością dopingować mnie będą rodacy, którzy przyjadą na Hungaroring – dodała Gosia Rdest.

Gosia Rdest
Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE