Menu

Robert Kubica za kierownicą Renault Sport R.S. 01 na torze Spa-Francorchamps

Robert Kubica

Robert Kubica już za niecałe dwa tygodnie (23-25 września) wystartuje za kierownicą Renault Sport R.S. 01, w ramach piątej rundy Renault Sport Trophy na torze Spa-Francorchamps z zespołem Dequeine Engineering i będzie partnerował Christophe’owi Hamonowi.

Po niesamowitej karierze kartingowej, Robert Kubica wystartował w Formule Renault 2000 i po prezentacji swoich umiejętności bardzo szybko dołączył do programu kierowców rozwojowych Renault.

Już w 2005 roku został mistrzem Formuły Renault 3.5, co pozwoliło mu przetestować po raz pierwszy w karierze bolid Formuły 1 Renault R25, co doprowadziło go w 2006 roku do debiutu w Grand Prix Formuły 1.

Kubica, po bardzo dobrych sezonach w Formule 1, uległ jednak poważnemu wypadkowi, co zakończyło jego przygodę w F1. Polak po długiej rekonwalescencji powrócił jednak do samochodu, choć rajdowego, w którym zdobył mistrzowski tytuł w WRC2.

Polak powrócił także na tor podczas dwunastogodzinnej rywalizacji na Mugello i chętnie przyjął zaproszenie od Renault Sport Trophy na powalczenie na torze Spa-Francorchamps w Renault Sport R.S. 01.

Bardzo szybko poczułem się swobodnie za kierownicą R.S. 01 i nawet na krętym torze Ales, jego cechy były od razu widoczne, zwłaszcza moc hamowania, za sprawą tarcz węglowych. Byłem pod wrażeniem, jak późno w zakręcie można hamować i brakiem przechyłu nadwozia, nawet kiedy wykorzystuje się maksymalną przyczepność - powiedział Robert Kubica.

Czekam z niecierpliwością na jazdę na torze Spa, gdzie siła docisku generowana przez samochód ogrywa ważną rolę.

Robert Kubica dołączył do zespołu Duqueine Engineering na torze Ales na południu Francji, aby w tym tygodniu odbyć jazdy testowe i zapoznać się z nową maszyną.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE