Menu

Start Kubicy w Renault Sport Trophy ważnym krokiem przed kolejnymi planami

Robert Kubica

Robert Kubica już w nadchodzący weekend wystartuje w serii Renault Sport Trophy, w której będzie bronił barw zespołu Duqueine Engineering wraz z Christopherem Hamonem.

Polak po dłuższej przerwie wystartuje autem Renault Sport R.S. 01 na torze Spa-Francorchamps.

W ten weekend skorzystam z zaproszenia Renault i wrócę na tor wyścigowy - powiedział Robert Kubica.

Jeśli chodzi o samochody z drzwiami i z dachem, R.S.01 jest naprawdę dobrym autem. Fajnie się nim jeździ. Ma dużo lepsze osiągi, niż na przykład samochody GT3 i bliżej mu do DTM. Dużym plusem jest też tor Spa, na którym będziemy się ścigać, ponieważ jest to tor kultowy.

Polak przed startem dodał również, że nie oczekuje czegokolwiek, jednak dodaje, że dużo skorzysta na tym starcie w ramach sprawdzenia siebie i swoich możliwości, przed dalszymi planami na końcówkę tegorocznego sezonu, jak i przyszły.

Jak w każdych mistrzostwach mamy do czynienia z samochodami specyficznymi, prowadzonymi przez wyspecjalizowanych kierowców i przyjeżdżając na jeden wyścig, bez normalnych testów i przygotowania, trudno cokolwiek oczekiwać. Uważam, że dużo skorzystam na tej możliwości startu, a na tym etapie roku jest dość ważne, aby sprawdzić, jakie będą moje odczucia. Od tego będzie też zależało, jak sobie ustawię końcówkę sezonu. Jeśli w przyszłym roku będę startował na wysokim poziomie, a mam nadzieję, że tak się stanie, to muszę się zacząć do tego przygotowywać - dodał.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE