Menu

Johan Kristoffersson triumfatorem wyścigu otwarcia na torze Ring Knutstorp

Johan Kristoffersson

Ostatnia siódma runda Skandynawskich Wyścigów Samochodów Turystycznych odbywa się na torze Ring Knutstorp w południowej części Szwecji. Walka o mistrzostwo rozgrywa się pomiędzy dwoma kierowcami Volvo reprezentującymi barwy Polestar Cyan Racing.

Richard Goransson miał niewielka przewagę nad Robertem Dahlgrenem i to pomiędzy nimi będzie rozgrywała się walka o tytuł.

Goransson w wyścigu otwarcia startował z drugiej pozycji, a jego rywal dopiero z ósmej, po tym jak miał duże problemy z samochodem w obu kwalifikacjach, jednak przed wyścigiem Dahlgren zapewniał, że mimo startu z dalszej pozycji będzie walczył o tytuł i starał się odrobić stratę do kolegi z zespołu.

Z pierwszej linii wystartował Johan Kristoffersson jeżdżący dla PWR Racing Team i to on jako pierwszy pokonał pierwsze zakręty nie oddając prowadzenia. Dahlgren już podczas pierwszego okrążenia pokazał niesamowita prędkość i awansował na czwartą pozycje szybko doganiając jadącego na trzecim miejscu Bjorna Wirdheima jadącego Saabem 9-3.

Dahlgren kontynuowała agresywną jazdę i na kolejnym okrążeniu wyprzedził Wirdheima awansując na trzecie miejsce, zbliżając się do kolegi z zespołu Göranssona i prowadzącego Kristofferssona.

Prowadzący w tabeli Görannson jechał bardzo zachowawczo na drugiej pozycji nie ryzykując ataków na Kristofferssona, gdyż doskonale zdawał sobie sprawę, że drugie miejsce pozwala mu na zwiększenie przewagi nad kolegą z zespołu.

W dalszej części stawki w walkę o czwarte miejsce włączył się niespodziewanie Książę Carl Philip, który na początku stracił kilka pozycji, aczkolwiek złapał rytm i zaczął odrabiać stracone miejsca.

Z dobrej strony pokazał się także najmłodszy w stawce Reuben Kressner jadąc bardzo zachowawczo, jednak odrobił stracone dwa miejsca na starcie wyprzedzając Mattiasa Anderssona i Linusa Ohlsona, który zmagał się przez całe kwalifikacje z dużymi problemami nadsterowności w swoim Nissanie.

Na pięć okrążeń przed końcem wyścigu, stawka utrzymywała swoje lokaty i żaden z kierowców nie chciał ryzykować uszkodzenia auta przed wyścigiem głównym - Kristoffersson pewnie zmierzał do mety z niedużą przewagą nad Goranssonem oraz ponad siedmiu-sekundową nad Dahlgrenem i w takim zestawieniu ukończyli wyścig.

Jako czwarty na mecie zameldował się Wirdheim przed Haglofem i Księciem Carlem Philipem.

Na trzy okrążenia przed końcem z wyścigu wycofał się Kressner, tracąc tym samym cenne punkty i oddając siódmą pozycje dla Anderssona, który do końca bronił się przez zamykającym stawkę Linusem Ohlsonem.

Do wyścigu nie wystartował z powodów technicznych Philip Morin zastępujący Emme Kimilainen.

Image © Adam Owczarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE